A A A

Czy możesz zawiesić płacenie abonamentu?

23 marca 2009, 18:13
Taką możliwość oferuje na razie tylko Era, ale nad rozwiązaniami ułatwiającymi życie klienta w dobie kryzysu myślą także inni dostawcy, nie tylko telefoniczni - informuje Gazeta Prawna.
Czy możesz zawiesić płacenie abonamentu?

Taką możliwość oferuje na razie tylko Era, ale nad rozwiązaniami ułatwiającymi życie klienta w dobie kryzysu myślą także inni dostawcy, nie tylko telefoniczni – informuje Gazeta Prawna.

Na udostępnienie klientom możliwości zawieszenia płacenia abonamentu nie zdecydowała się jeszcze Telekomunikacja Polska. Firma planuje na razie tylko ograniczenie kary, jaką klient płaci w momencie zerwania trwającej umowy.

Bardziej otwarta na bezrobotnych abonentów jest np. hiszpańska Telefonica czy polska Era. W tej sieci za 2 zł można zawiesić płacenie abonamentu na 6 miesięcy. Po upływie tego czasu umowa jest wznawiana i przedłużana o okres, w którym opłaty nie były uiszczane. Co ważne, abonent może przez cały czas trwania zwieszenia abonamentu odbierać i wykonywać połączenia. Inni ważni dostawcy obserwują poczynania konkurencji. Netia zapowiada, że pozwoli zawieszać umowy dopiero gdy zdecyduje się na to TP, a na razie opracowuje ofertę ubezpieczenia płatności.

Platformy satelitarne także nie mówią w tej sprawie jednym głosem. Przedstawiciele telewizji n zapowiadają zniesienie opłaty za obniżenie abonamentu, a w Cyfrze+ przedstawienie zaświadczenia z urzędu pracy zazwyczaj pozwala rozwiązać umowę bez płacenia kary. Podobne indywidualne rozpatrywanie wszystkich przypadków ma miejsce w Cyfrowym Polsacie i UPC.

Źródło: Gazeta Prawna


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto