A A A

DHL Express rusza z dostawą za pomocą dronów miejskich

26 maja 2019, 08:40
DHL Express ogłosił strategiczne partnerstwo z Ehang, firmą zajmującą się produkcją inteligentnych, autonomicznych pojazdów powietrznych. Jej celem jest uruchomienie zautomatyzowanego, inteligentnego rozwiązania w zakresie dostaw za pomocą dronów.
DHL Express rusza z dostawą za pomocą dronów miejskich

Trasa, która została dostosowana specjalnie do potrzeb klienta, objęła odległość około ośmiu kilometrów. Wykorzystano najbardziej zaawansowany bezzałogowy pojazd powietrzny (UAV) z nowo wprowadzonej przez firmę Ehang linii Falcon. Charakteryzuje się on najwyższym poziomem inteligencji, automatyzacji, bezpieczeństwa i niezawodności. Nowe rozwiązanie przede wszystkim omija trudne warunki drogowe i zatory komunikacyjne typowe dla obszarów miejskich.

Dzięki temu czas dostawy może zostać skrócony z 40 do zaledwie 8 minut. Co ważne, jak wynika z analiz, dostawa dronem jest efektywna kosztowo - obniża koszt dostawy nawet do 80 procent, przy mniejszym zużyciu energii i emisji dwutlenku węgla w porównaniu z transportem drogowym.

Wraz z DHL Express jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć w Chinach pierwszą inteligentną „trasę" dostawy. Oznacza to nowy początek w tworzeniu logistyki lotniczej dla nowoczesnych miast - mówi Hu Hu Huazhi, założyciel i dyrektor generalny Ehang - Spodziewamy się, że dostawa za pomocą dronów będzie realizowana także na innych obszarach, a wraz z DHL Express będziemy uczestniczyć w budowie ekosystemu dla wielowymiarowego systemu miejskiego transportu.

Dron Ehang Falcon, z ośmioma śmigłami na czterech ramionach, jest wyposażony w wiele systemów zapewniających pełne wsparcie oraz inteligentne i bezpieczne moduły sterowania lotem. W zakres jego funkcji wchodzą między innymi pionowy start i lądowanie, dokładny lokalizator GPS, inteligentne planowanie trasy lotu, w pełni zautomatyzowane połączenie sieciowe i planowanie w czasie rzeczywistym. Drony mogą przewozić jednorazowo do 5 kg ładunku i zostały przystosowane do w pełni autonomicznego załadunku i rozładunku.

W oparciu o pierwsze doświadczenie w zakresie dostawy za pomocą dronów, DHL Express będzie tworzył nowe trasy, które zostaną opracowane z myślą o klientach potrzebujących dostosowanych do ich potrzeb usług i rozwiązań logistycznych. Firma będzie również ściśle współpracować z Ehang w celu stworzenia w niedalekiej przyszłości drugiej generacji dronów, które jeszcze bardziej zwiększą przepustowość i zasięg dostaw ekspresowych.


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: dron
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
panaho
26 maja 2019, 10:38
[size=small]Od spodu umiejscowiony będzie podajnik grawitacyjny.[/size] [size=small]Płacić będzie można zbliżeniowo lub gotówką. Dron ma mieć przy sobie 50 zł drobnymi.[/size] [size=small]Procedur ma pilnować specjalnie powołana do tego jednostka dronowej milicji.[/size]
avatar
~Anonim
26 maja 2019, 09:27
Witam! Ciekawe, jak dron będzie wyciągał z siebie paczki? :oczy: Jak później dronowi zapłacić w przypadku przesyłki pobraniowej? I w końcu, kto w takim przypadku będzie odpowiadał za ewentualne uszkodzenia przesyłki w transporcie (jeśli zamówimy np. porcelanowy kubek)? Do drona, który dostarczał będziemy szli z reklamacją? :zdziwko:
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto