A A A

DIR-645 router z technologią SmartBeam

17 października 2011, 14:23
DIR-645  router z technologią SmartBeam

Firma D-Link, wprowadza na rynek router DIR-645 w standardzie Wireless N, przeznaczony do użytku domowego.

DIR-645 ma cylindryczny kształt i jest wyposażony w sześć wewnętrznych anten wielokierunkowych rozszerzających zasięg sieci Wi-Fi.

Technologia SmartBeam zastosowana w routerze DIR-645 opiera się na sześciu wbudowanych antenach wielokierunkowych. Anteny te generują kierunkowe wiązki Wi-Fi (przy użyciu technologii zwanej formowaniem wiązki), które są kierowane do konkretnych podłączonych urządzeń takich jak notebooki lub komputery PC. Siła sygnału jest monitorowana w trybie ciągłym. Dodatkowo, dzięki technologii SmartBeam, router wykrywa miejsca, w których znajdują się użytkownicy i, w których występują przerwy transmisji. Inteligentne anteny zapewniają stabilniejsze połączenia Wi-Fi, przez co występują znacznie rzadsze przerwy w transmisji w porównaniu z antenami standardowymi. Mają one również znacznie większy zasięg — mogą być stosowane w budynkach wielokondygnacyjnych, obszernych apartamentach i budynkach z betonowymi ścianami.

Inną przydatną funkcją routera jest technologia D-Link SharePort Plus. Umożliwia ona szybką integrację w sieci urządzeń USB, takich jak drukarki i dyski twarde, udostępniając je wszystkim uprawnionym użytkownikom. Dzięki tej technologii można również centralnie zabezpieczać dane bez stosowania dodatkowego sprzętu.

Dzięki technologii Wireless N właściciele routerów DIR-645 mogą przesyłać dane w sieci z maksymalną szybkością do 300 Mb/s. Cztery zintegrowane porty Gigabit LAN gwarantują największą możliwą szybkość transmisji, dla osób korzystających z sieci przewodowych, a funkcja QoS nadaje priorytety pakietom w sieci na podstawie portów. Jeśli urządzenia o wyższym priorytecie są podłączone do portów o niższych numerach, router SmartBeam traktuje je jak urządzenia z wyższym priorytetem. Konfiguracja ustawień funkcji QoS automatycznie uwzględnia inteligentne urządzenia.

Router DIR-645 w standardzie Wireless N jest już dostępny w sprzedaży.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto