A A A

DJI Mavic Pro - dron kompaktowy

28 września 2016, 12:50
DJI zaprezentował swojego najnowszego drona, realną konkurencję dla GoPro Karma. To może być najciekawsza "dronowa" premiera tego roku. Czym wyróżnia się DJI Mavic Pro?
DJI Mavic Pro - dron kompaktowy

Mavic Pro przede wszystkim ma kompaktową, składaną konstrukcję, jeszcze mniejszą niż Karma od GoPro. Jej waga to 743 gramy, a po złożeniu jej wymiary wynoszą 198 x 83 x 83 mm. Dron bez problemu powinien więc zmieścić się nawet do niewielkiego plecaka. Taki efekt udało się osiągnąć dzięki składanym ramionom, a także śmigłom.

Maszyna oferuje praktycznie tyle samo, co sporo większy Phantom 4. Mavi - może osiągać prędkość do 64 km/h, a wbudowana kamera z sensorem CMOS 1/2,3" jest w stanie robić 12-megapikselowe zdjęcia (także w formacie RAW) i nagrywać wideo w jakości 4K przy 30 kl/s i Full HD przy 60 kl/s.

Zmodyfikowano również kontroler, który teraz jest dużo mniejszy i łatwiejszy w obsłudze. Możemy do niego zamontować smartfon, na którym można włączyć podglądu obrazu z kamerki w jakości Full HD, przy odległości do 7 km. Jest też opcja oglądania widoku na zewnętrznych okularach VR.

Za system autonomicznego lotu odpowiada pięć różnych kamerek, moduł GPS, ultradźwiękowe dalmierze i zaawansowany procesor. Wbudowany akumulator pozwoli na 27 minut lotu bez ładowania.

Za najnowszy sprzęt od DJI, wraz z kontrolerem, trzeba zapłacić 999 dolarów. Jest też możliwość zakupu samej maszyny, która została wyceniona na 749 dolarów.

 


PC Format
Tagi: dron, DJI
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto