A A A

Dają Ci iPada za darmo? Nie bierz!

10 marca 2010, 11:06
Dają Ci iPada za darmo? Nie bierz!

Apple ogłosiło niedawno, iż 3 kwietnia iPad trafi do sprzedaży, ale już od 12 marca można składać zamówienia na to urządzenie. Taka wiadomość nie umknęła naciągaczom, którzy postanowili wykorzystać ludzką naiwność i przy okazji trochę zarobić.

Oszuści zakładają na Facebooku specjalne konta, na których informują o poszukiwaniach testerów iPada. W serwisie pojawiają się także strony, na których można przeczytać o wielkiej promocji i darmowych iPadach. Żeby informacja była bardziej wiarygodna, na stronie znajdują się fałszywe komentarze podstawionych użytkowników, którzy dzielą się swoimi "pozytywnymi" opiniami - informuje firma Sophos.

W momencie, kiedy skuszony użytkownik zgłosi swoją chęć odbioru iPada pojawia się informacja o potrzebie wzięcia udziału w quizie online. Następnie użytkownik proszony jest o podanie swojego numeru telefonu, na który zostaną wysłane wyniki. I tutaj zaczyna się cała zabawa...

W tym momencie osoba, która podała numer telefonu zostaje zapisana do usługi, która kosztuje 10 dolarów tygodniowo. Oczywiście część tych pieniędzy zgarniają scamerzy, którzy zachęcają do udziału w quizie.

Tak więc, jeśli ktoś będzie chciał nam "podarować" w internecie iPada nie dajmy się nabrać. Jeśli chcemy zostać użytkownikami tego urządzenia, trzeba go po prostu kupić.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto