A A A

Dane wyborców z Gruzji trafiły do sieci

30 marca 2020, 09:30
Hakerzy upublicznili informacje dotyczące prawie 5 mln obywateli Gruzji.
Dane wyborców z Gruzji trafiły do sieci

W weekend na forum hakerskim znalazł się plik z danymi zawierającymi imiona i nazwiska, adresy domowe, daty urodzenia, numery identyfikacyjne i numery telefonów komórkowych Gruzinów.

Lista obejmuje dane ponad 4,9 mln wyborców. Wśród nich są informacje o osobach zmarłych, co – obok faktu, że w 2019 r. w Gruzji notowano 3,7 mln obywateli (w tym 1/3 nieletnich, czyli niegłosujących) – świadczy o tym, że lista nie jest świeża i nie była od dłuższego czasu aktualizowana.

Wyciek został ujawniony przez zajmujący się monitorowaniem naruszeń danych serwis Under the Breach i ujawniony przez portal ZDNet.

Użytkownik forum hakerskiego, który udostępnił informacje, twierdził, że pochodzą one z voters.cec.gov.ge – oficjalnego portalu rządowego, w którym Gruzini mogą się zalogować oraz zweryfikować i zaktualizować swoje dane rejestracyjne wyborców. Nie wiadomo, w jaki sposób przestępcy uzyskali do nich dostęp.

fot. Gerd Altmann – Pixabay

 


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto