A A A

Dane wyborców z Gruzji trafiły do sieci

30 marca 2020, 09:30
Hakerzy upublicznili informacje dotyczące prawie 5 mln obywateli Gruzji.
Dane wyborców z Gruzji trafiły do sieci

W weekend na forum hakerskim znalazł się plik z danymi zawierającymi imiona i nazwiska, adresy domowe, daty urodzenia, numery identyfikacyjne i numery telefonów komórkowych Gruzinów.

Lista obejmuje dane ponad 4,9 mln wyborców. Wśród nich są informacje o osobach zmarłych, co – obok faktu, że w 2019 r. w Gruzji notowano 3,7 mln obywateli (w tym 1/3 nieletnich, czyli niegłosujących) – świadczy o tym, że lista nie jest świeża i nie była od dłuższego czasu aktualizowana.

Wyciek został ujawniony przez zajmujący się monitorowaniem naruszeń danych serwis Under the Breach i ujawniony przez portal ZDNet.

Użytkownik forum hakerskiego, który udostępnił informacje, twierdził, że pochodzą one z voters.cec.gov.ge – oficjalnego portalu rządowego, w którym Gruzini mogą się zalogować oraz zweryfikować i zaktualizować swoje dane rejestracyjne wyborców. Nie wiadomo, w jaki sposób przestępcy uzyskali do nich dostęp.

fot. Gerd Altmann – Pixabay

 


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...

Pytania do gigantów
24 października 2021
Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) chce wiedzieć, jak firmy technologiczne gromadzą i wykorzystują dane finansowe...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto