A A A

Dark Sky przechodzi w ręce Apple’a

1 kwietnia 2020, 10:15
Ceniona aplikacja pogodowa od lipca nie będzie dostępna na Androida i Wear OS.
Dark Sky przechodzi w ręce Apple’a

Apple kupiło aplikację Dark Sky, która cieszy się zaufaniem użytkowników korzystających z jej prognoz pogody. Program ceniony jest za mapy radarowe oferujące piękne wizualizacje oraz dokładność hiperlokalnych prognoz, precyzyjnie wskazujących m.in. czas oraz intensywność opadów deszczu. Efekt ten osiągnięto dzięki agregowaniu danych z kilkunastu źródeł meteorologicznych oraz informacji pochodzących z danych lokalizacyjnych użytkowników.

Po przejęciu przez koncern Apple aplikacja Dark Sky nadal oferowana będzie w App Store, jednak po 1 lipca br. przestanie być dostępna w wersji na Androida i Wear OS. Użytkownicy tych systemów operacyjnych posiadający subskrypcję usługi otrzymają zwrot pieniędzy.

Tylko do 1 lipca będą też dostępne prognozy i mapy Dark Sky w internecie. Strona DarSky.net pozostanie aktywna, ale tylko w celu obsługi klientów API oraz aplikacji iOS. Do końca 2021 r. będzie też aktywny interfejs API, ale bez możliwości rejestracji.

Jak napisano na blogu Dark Sky, przejęcie aplikacji przez Apple'a umożliwi dotarcie do znacznie większej liczby osób. Koncern z Cupertino może mieć w planach wykorzystanie wiedzy twórców programu do wzmocnienia własnej aplikacji Weather.

fot. 123RF

 


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności




Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto