A A A

DarkMarket zamknięty przez Europol

13 stycznia 2021, 15:30
Europol doprowadził do zamknięcia największego nielegalnego targowiska.
DarkMarket zamknięty przez Europol

Przestępczość zorganizowana

Europol poinformował, że doprowadził do zamknięcia DarkNetu, jednego z największych nielegalnych targowisk internetowych. Miało on około 500 tysięcy użytkowników i 2,4 tysiąca sprzedawców. W DarkMarkecie można było kupić wszystko od broni, narkotyków, pornografii wirusów po dane osobowe.

 

Wielki sukces

To kolejne po Silk Road targowisko, jakie udało się rozbić. Działania mające na celu zamknięcie nielegalnego marketu prowadzili śledczy z siedmiu krajów. Tropy prowadziły do Danii, na Ukrainę i do Mołdawii – w wymienionych państwach odnaleziono ponad 20 serwerów oraz mężczyznę podejrzewanego o zarządzanie marketem.

 

Jak grzyby po deszczu

Obecne zamknięcie to tylko początek walki. Dane zgromadzone na serwerach mają pomóc w ujęciu jak największej liczby użytkowników. Samo zamknięcie DarkNetu nic nie da, bo nielegalny handel w ciemnej części internetu dalej stanowi normę. Szacunkowe obroty targowiska wynosiły około 140 milionów euro, a transakcje prowadzano za pomocą walut Bitcoin i Monero.

Fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościCzterosilnikowy Cybertruck Tesli
7 grudnia 2021
Elon Musk poinformował na Twitterze, że Cybertruck pojawi się w wersji z czterema silnikami napędzającymi niezależnie każde z kół.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto