A A A

Darmowe wtyczki Hama do notebooków

10 listopada 2011, 12:59
Darmowe wtyczki Hama do notebooków

Hama wprowadziła darmową usługę dla użytkowników uniwersalnych zasilaczy do komputerów przenośnych. Jeśli użytkownik kupi zasilacz tej niemieckiej marki, po czym okaże się, że nie będzie on dysponował odpowiednią wtyczką, otrzyma od producenta darmowy, pasujący adapter.

Nowa usługa Hama stanowi odpowiedź na mnogość wtyczek zasilających stosowanych przez producentów notebooków. W ten sposób utrudniają oni możliwość korzystania z uniwersalnych, tańszych zamienników. Producenci zamienników oferują oczywiście zasilacze z wieloma końcówkami, ale może zdarzyć się, że w komplecie brakuje akurat tej najbardziej potrzebnej. Dzięki nowej usłudze Hama, rzadziej będą pojawiać się na forach internetowych wpisy takie, jak na przykład: „mój kochany tatuńcio z niecierpliwości zakupił zasilacz do laptopa i jak się okazuje, końcówka nie pasuje i moje pytanie brzmi, czy przejściówka z jednego na drugie istnieje” (lipiec 2011). Teraz okazuje się, że nie tylko istnieje, ale może być darmowa.

Zasilacz stanowi często najsłabsze ogniwo w konstrukcji notebooka. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy użytkownik często zmienia miejsce pracy. Nietrudno wówczas o uszkodzenie kabla, zasilacza, a przede wszystkim wtyczki i gniazda. Powodem awarii są szarpnięcia, upadki, bądź postawienie na kablu czegoś ciężkiego (na przykład metalowej podstawy fotela w kawiarni) etc. Krótki moment nieuwagi oznacza wówczas konieczność wydatków – większych na oryginalny zasilacz lub mniejszych na dobry zamiennik.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto