A A A

Darmowy antywirus dla komputerów Mac

3 listopada 2010, 09:30
Darmowy antywirus dla komputerów Mac

Sophos poinformował o dostępności darmowego programu antywirusowego na platformę Mac, przeznaczonego dla użytkowników domowych.

Oprogramowanie jest dostępne do pobrania bez żadnych opłat, ograniczeń czasowych i nie wymaga rejestracji. Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac chroni przed wszystkimi znanymi zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania, a także koniami trojańskimi, wirusami, robakami oraz spyware.

Bazując na flagowym pakiecie oprogramowania security Sophos, który dba obecnie o bezpieczeństwo ponad 100 milionów uzytkowników na całym świecie, Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac został wydany w odpowiedzi na rosnące zaniepokojenie złośliwym oprogramowaniem na platformie Mac. Najnowsze badanie Sophos przeprowadzone na grupie 640 osób wykazało, że 95% użytkowników obawia się nasilonych ataków malware na komputerach z logo nadgryzionego jabłka, które mogą nastąpić w przyszłości. Mimo że złośliwe oprogramowanie jest bardziej powszechne na systemie Windows, stale rosnący udział w rynku Apple sprawia, że Mac staje się coraz bardziej atrakcyjną platformą dla autorów złośliwego oprogramowania i celem ataków hakerów.

Ostatnie zagrożenia dla użytkowników Maca zawierały:
- Strony internetowe, które wyglądają na autentyczne witryny producentów oprogramowania, a tak naprawdę udostępniają pliki nafaszerowane złośliwym kodem.
- Malware ukryty w pirackim oprogramowaniu dostępnym za pośrednictwem sieci P2P.  
- Linki do seksownych klipów wideo, które można obejrzeć dopiero po zainstalowaniu specjalnej wtyczki zainfekowanej koniem trojańskim. 
- Popularne konta na Twitterze, takie jak to należące do byłego pracownika Apple, Guya Kawasaki, który umieszczał linki do stron internetowych mających na celu infekowanie komputerów Mac. 
- Wirusy Windows, które rozprzestrzeniają się za pośrednictwem poczty elektronicznej, stron internetowych lub na dysku USB albo służą do zainfekowania wirtualnej instalacji systemu Windows na komputerze Mac.

Sophos Anti-Virus Home Edition zapewnia automatyczne skanowanie w trybie dostępu do pliku (on-access), które działa w tle, co oznacza, że użytkownicy Maca nie muszą uruchamiać skanowania ręcznego, by ich pliki były chronione przed milionami wirusów, robaków, trojanów i oprogramowaniem spyware.

Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac jest wspierany przez SophosLabs, globalną sieć wysoko wykwalifikowanych naukowców i analityków z firmy Sophos, chroni przed znanymi i nowopowstającymi zagrożeniami.

Więcej informacji o produkcie i link do pobrania znajdują się na stronie: http://sophos.com/freemacav

Wymagania aplikacji:
- Komputer Mac z procesorem PowerPC lub Intel
- 256 MB pamięci RAM
- 150 MB wolnego miejsca na dysku
- System Mac OS X 10.4 (Tiger), 10.5 (Leopard) lub 10.6 (Snow Leopard)
- Obsługuje wszystkie komputery Apple Mac, w tym iMac, MacBook, MacBook Pro i MacBook Air


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
6G według Samsunga
16 lipca 2020
Koreański producent elektroniki ma własną wizję sieci łączności kolejnej generacji.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto