A A A

David Attenborough z (kolejnym) rekordem Guinnessa

30 września 2020, 11:30
Znany przyrodnik w niespełna pięć godzin zdobył milion obserwujących go użytkowników Instagrama.
David Attenborough z (kolejnym) rekordem Guinnessa

Już trzeci tytuł

Sir David Attenborough – przyrodnik, publicysta, prezenter telewizyjny i aktywista działający na rzecz ochrony środowiska – potrzebował 4 godzin i 44 minut aby zdobyć milion obserwatorów w serwisie Instagram. Pobił w ten sposób o 32 minuty poprzedni rekord Guinnessa, należący do aktorki Jennifer Aniston.

 

Bo świat się zmienia

Aniston ustanowiła własny rekord Guinnessa w październiku 2019 roku; zdobyła wówczas milion obserwatorów w 5 godzin i 16 minut po instagramowym debiucie. Wcześniejszymi rekordzistami byli m.in. piłkarz Dawid Beckham i papież Franciszek.

Mający obecnie 94 lata Attenborough w pierwszym opublikowanym filmie na platformie Instagram stwierdził: „robię ten krok i odkrywam nowy sposób komunikacji, ponieważ, jak wszyscy wiemy, świat ma problemy". Przyrodnik, który rozpoczął przygodę z Instagramem 24 września, chce wykorzystać serwis aby wspomóc inicjatywy mające na celu zwalczanie kryzysów środowiskowych

Program „Planet Earth", nadawany przez BBC od 2006 roku (w którym narratorem jest Attenborough) utrzymuje wciąż rekord Guinnessa jako najpopularniejszy telewizyjny program dokumentalny.

David Attenborough ma także dwa wcześniejsze rekordy Guinnessa: za najdłuższą karierę prezentera telewizyjnego oraz najdłuższą karierę telewizyjnego przyrodnika.

fot. Instagram


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto