A A A

Dbaj o kręgosłup z kosmicznym trenerem

30 czerwca 2020, 14:30
Ten gadżet bazuje na technologii wykorzystywanej przez NASA.
Dbaj o kręgosłup z kosmicznym trenerem

Ćwiczenia a technologia

Każdy, kto dużo czasu spędza przy komputerze, powinien pamiętać o rozciąganiu i ćwiczeniach, by nie wykończyć sobie kręgosłupa. Dla jednych proste aeroby wystarczą, inni wolą sięgnąć po urządzenia pomagające w prowadzeniu treningu. Do takich można zaliczyć kompaktowy sprzęt bazujący na technologii wykorzystywanej przez NASA w treningach astronautów – nawet tych stacjonujących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

Kompaktowy trener

Małe urządzenie, które przypomina element z planu filmowego „Gwiezdnych Wojen", służyć ma podnoszeniu wytrzymałości użytkownika poprzez trening całego ciała. Niewielkie rozmiary gadżetu umożliwią wykonywanie ćwiczeń wszędzie – nawet obok biurka z komputerem.

Producent podkreśla, że ćwiczenia z wykorzystaniem kompaktowego trenera zapewniają odpowiednie rozciągnięcie i wyćwiczenie ciała przy jednoczesnym minimalnym obciążaniu stawów. Urządzenie wykorzystuje przede wszystkim trening oporowy.

Ćwiczenie obwodowe zgodne z technologią NASA

Ćwiczenia polegają głównie na pchaniu i ciągnięciu przy zwiększaniu zakresu ruchów. Trenować można poszczególne grupy mięśni bądź całe ciało. Gadżet wykonano z włókna polimerowego, a stalowe okablowanie pokryto nylonem.

Producent zapewnia, że sprzęt jest wytrzymały. W zestawie znajduje się kilka ciężarków o różnej masie, można też korzystań z biblioteki filmów z treningami online i przewodnika żywieniowego.

Cena takiego gadżetu to ok. 120 dolarów.

fot. Hammacher


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowe szkło Gorilla Glass
24 lipca 2021
Samsung jako pierwszy zastosuje szkło firmy Corning jako osłonę obiektywów w smartfonach.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto