A A A

Dbaj o kręgosłup z kosmicznym trenerem

30 czerwca 2020, 14:30
Ten gadżet bazuje na technologii wykorzystywanej przez NASA.
Dbaj o kręgosłup z kosmicznym trenerem

Ćwiczenia a technologia

Każdy, kto dużo czasu spędza przy komputerze, powinien pamiętać o rozciąganiu i ćwiczeniach, by nie wykończyć sobie kręgosłupa. Dla jednych proste aeroby wystarczą, inni wolą sięgnąć po urządzenia pomagające w prowadzeniu treningu. Do takich można zaliczyć kompaktowy sprzęt bazujący na technologii wykorzystywanej przez NASA w treningach astronautów – nawet tych stacjonujących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

Kompaktowy trener

Małe urządzenie, które przypomina element z planu filmowego „Gwiezdnych Wojen", służyć ma podnoszeniu wytrzymałości użytkownika poprzez trening całego ciała. Niewielkie rozmiary gadżetu umożliwią wykonywanie ćwiczeń wszędzie – nawet obok biurka z komputerem.

Producent podkreśla, że ćwiczenia z wykorzystaniem kompaktowego trenera zapewniają odpowiednie rozciągnięcie i wyćwiczenie ciała przy jednoczesnym minimalnym obciążaniu stawów. Urządzenie wykorzystuje przede wszystkim trening oporowy.

Ćwiczenie obwodowe zgodne z technologią NASA

Ćwiczenia polegają głównie na pchaniu i ciągnięciu przy zwiększaniu zakresu ruchów. Trenować można poszczególne grupy mięśni bądź całe ciało. Gadżet wykonano z włókna polimerowego, a stalowe okablowanie pokryto nylonem.

Producent zapewnia, że sprzęt jest wytrzymały. W zestawie znajduje się kilka ciężarków o różnej masie, można też korzystań z biblioteki filmów z treningami online i przewodnika żywieniowego.

Cena takiego gadżetu to ok. 120 dolarów.

fot. Hammacher


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Pierwszy komputerowy błąd
13 sierpnia 2020
9 września 1947 odkryto pierwszego w historii komputerowego „buga”, czytamy na pożółkłych kartkach kalendarza IT.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto