A A A

Debiut Raspberry Pi Pico

21 stycznia 2021, 11:30
Raspberry wkracza do świata mikrokontrolerów.
Debiut Raspberry Pi Pico

Zaskakujący moduł

Osoby mające styczność z projektami Fundacji Raspberry przyzwyczaiły się, że dostarcza ona małe, ale w pełni funkcjonalne komputery. Tym razem jest inaczej.

 

Malinowy mikrokontroler

Fundacja poinformowała dzisiaj, że rozpoczyna sprzedaż kosztującej 4 dolary płytki Raspberry Pi Pico, na której zamontowany jest autorski, dwurdzeniowy kontroler RP2040, bazujący na architekturze ARM Cortex M0+ i mający 264 kB pamięci RAM. Częstotliwość taktowania rdzeni wynosi 133 MHz.

Płytka zawiera 2 MB pamięci flash (może obsłużyć maksymalnie 16 MB). Moduł oddaje do dyspozycji m.in. kontroler DMA, po dwa kontrolery UART, SPI i I2C oraz kontroler USB 1.1.

Programy uruchamiane na mikrokontrolerze są pisane w językach C/C++ oraz MicroPython. W tym ostatnim przypadku obsługa języka została dodana do popularnego środowiska Thonny IDE.

W Polsce Paspberry Pi Pico można zamawiać w firmie Botland. Układ wyceniono na niespełna 20 złotych.

fot. Raspberry


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto