A A A

Debiutuje Microsoft Start

8 września 2021, 07:10
Koncern z Redmond uruchamia spersonalizowany kanał informacyjny.
Debiutuje Microsoft Start

„Treści, na których Ci zależy"

Microsoft Start to nazwa usługi informacyjnej, będącej rozwinięciem Microsoft News, a przedstawiającej wiadomości i inne materiały pochodzące od ponad tysiąca wydawców.

Informacje są prezentowane na stronie MicrosoftStart.com oraz za pośrednictwem aplikacji dla systemów iOS i Android. Microsoft Start pojawi się także niebawem wśród widżetów Windowsa 11, w sekcji „Wiadomości i zainteresowania" na pasku zadań systemu Windows 10 oraz w sekcji „Wiadomości" na nowej karcie w przeglądarce Edge.

Koncern z Redmond Microsoft będzie wykorzystywać algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego połączone z pracą żywych moderatorów w celu sortowania i personalizowania materiałów dostarczanych użytkownikom oraz do personalizowania treści na podstawie zainteresowań i sposobu interakcji z treścią.

Uruchomienie nowego kanału informacyjnego nie oznacza likwidacji serwisu MSN. Jak wyjaśniają przedstawiciele Microsoftu we wpisie w oficjalnym blogu, firmie zależało na ułatwieniu użytkownikom poruszania się w gąszczu informacji. Według badanie Forrestera, przeprowadzonego na zlecenie koncernu z Redmond, ludzie spędzają w internecie średnio siedem godzin dziennie, regularnie korzystają z sześciu różnych kanałów informacyjnych, które sprawdzają pięć razy w ciągu dnia.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto