A A A

Debiutuje Spotify Car Thing

15 kwietnia 2021, 11:10
Wybrani użytkownicy platformy streamingowej otrzymają urządzenie do odsłuchiwania muzyki w samochodzie.
Debiutuje Spotify Car Thing

Konsola do słuchania

Przedstawiciele serwisu Spotify zaprezentowali gadżet noszący nazwę Car Thing. Jest to urządzenie przeznaczone do słuchania muzyki oraz podcastów w samochodach, w których nie ma instalacji multimedialnych ani systemów informacyjno rozrywkowych (infotainment).

 

Tylko w USA, ale (prawie) za darmo

Samo urządzenie przypomina nieco nawigację samochodową lub odtwarzacz wyposażony w ekran i będzie dostarczane nieodpłatnie wybranym użytkownikom serwisu Spotify, którzy wykupili abonament w wersji Premium. Niestety, Car Thing trafi wyłącznie do mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Osoby zainteresowane gadżetem mogą zapisywa się na listę oczekujących na stronie carthing.spotify.com.

Według rzeczniczki Spotify odtwarzacz kosztowałby w sprzedaży detalicznej około 80 dolarów. Ci, którzy otrzymają go od serwisu, muszą pokryć tylko koszty przesyłki.

Car Thing może być obsługiwany za pomocą komend głosowych (asystent jest uruchamiany po wypowiedzeniu słów „hej, Spotify"), ekranu dotykowego lub dużego fizycznego pokrętła. Pozwala to na przełączanie albumów, utworów, podcastów, lub list odtwarzania zapisanych w bibliotece. Gadżet ma ponadto cztery przyciski służące do szybkiego wybierania ulubionych playlist. Źródłem danych dla odtwarzacza jest smartfon z systemem Android lub iOS.

Na razie Spotify nie ujawnia, czy odtwarzacz trafi do masowej produkcji i sprzedaży.

fot. Spotify


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto