A A A

Deco X68

18 sierpnia 2021, 13:00
TP-Link oferuje nowy system do budowy sieci typu mesh.
Deco X68

Równomierny sygnał

Produkowany przez firmę TP-Link system Deco X68 pozwala uporać się z problemem słabego sygnału radiowego w sieciach WLAN działających w wielopokojowych mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.

Deco X68 służy do zbudowania sieci kratowej (mesh), dzięki której likwidowane są martwe strefy Wi-Fi. System jest zgodny ze standardem Wi-Fi 6. Całość składa się z wielu jednostek (routerów), między którymi przełączany jest użytkownik poruszający się po domu. Komunikuje się on zawsze z tym urządzeniem, które dostarcza najsilniejszy, najbardziej stabilny sygnał i zapewnia największą prędkość transmisji oraz najmniejsze opóźnienia.

Do zbudowania sieci wystarczą dwie jednostki Deco X68. W razie potrzeby system można rozbudowywać o kolejne urządzenia. Nowy model jest zgodny ze wszystkimi poprzednimi urządzeniami z serii Deco.

Urządzenia zapewniają prędkości transmisji sięgające 3600 Mb/s. Wykorzystywane są przy tym dwa pasma 5 GHz (przepustowość do 1802 Mb/s i 1201 Mb/s) oraz pasmo 2,4 GHz (prędkość do 574 Mb/s).

Jednostki Deco X68 mają dwa gigabitowe porty Ethernet obsługujące połączenia przewodowe i służące do współpracy z urządzeniami takimi jak komputery, inteligentne telewizory albo konsole do gier.

W zbudowanej strukturze mesh wykorzystuje się technologie OFDMA oraz MU-MIMO, które zwiększają wydajność całego systemu. Według producenta, system działa stabilnie nawet wtedy, gdy z siecią radiową połączy się 150 urządzeń.

Deco X68 obsługuje mechanizm QoS (Quality of Service), dzięki któremu można nadawać priorytety dołączonym do sieci urządzeniom.

Za ochronę transmisji odpowiadają szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeShield. Użytkownik ma także możliwość tworzenia oddzielnych profili dla każdego domownika i ustawiania dla każdej z osób limitów czasowych. Istnieją ponadto funkcje kontroli rodzicielskiej.

Konfigurowanie i zarządzanie systemem Deco X68 odbywa się za pośrednictwem aplikacji
TP-Link Deco uruchamianej na urządzeniach z systemami urządzenia Android i iOS.

Urządzenia Deco X68 są sprzedawane w zestawach po dwie jednostki w cenie około 1500 zł; zostały objęte trzyletnią gwarancją producenta.

fot. TP-Link


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto