A A A

Definitive Technology Incline – dźwięk klasy HD

13 kwietnia 2014, 13:00
Definitive Technology, największy producent kolumn klasy premium w USA wprowadza do Polski i Europy pierwsze aktywne kolumny, które korzystają z dorobku opatentowanych technologii znanych z innych produktów.
Definitive Technology Incline – dźwięk klasy HD

Producent zapewnia, że nowe głośniki Incline oferują bezkompromisowe rozwiązanie technologiczne - dzięki wbudowanemu przetwornikowi DAC z wejściem optycznym oraz USB przejmują z telewizora lub komputera czysty sygnał cyfrowy, nieskażony niskiej klasy obróbką cyfrowo-analogową. Następnie sygnał kierowany jest aż do czterech końcówek mocy pracujących w trybie bi-ampingu - oznacza, to że każdy głośnik w Incline posiada własną końcówkę mocy. Takie rozwiązanie pozwala perfekcyjnie kontrolować i napędzać pracę kompletu 4 głośników, z których dwa posiadają średnicę aż 10 centymetrów i dwóch dodatkowych membran pasywnych (średnica także 10cm). Pracę całości nadzoruje 56-bitowy procesor DSP.

Incline, dedykowane są zarówno do odsłuchu stereo jak i kina domowego. Swoim designem mogą wpasować się zarówno w styl nowoczesnych telewizorów LED/OLED jak i eleganckich komputerów i laptopów.

Incline, czyli pochylony.

Incline, oznacza pochylony. Wychylenie o 9.5 stopnia głośników pozwala skierować pole rozpraszania dźwięku dokładnie w kierunku głowy osoby, która korzysta z Incline ustawionych na biurku, tuż obok monitora komputerowego. Tego typu rozwiązanie pozwala na 100% pokrycie pasma przenoszenia głośników Incline.

Bi-polarny, czyli unikalny na skalę światową.

W przypadku zarówno bliższej jak i dalszej odległości np. przy oglądaniu telewizji za prawidłowe rozpraszanie dźwięku w pomieszczeniu odpowiada bipolarny układ głośników tzn grający zarówno do przodu jak i do tyłu. Dzięki projektowaniu dźwięku opartego na odbiciach od ścian Incline to system nagłośnienia kina domowego w układzie 2.0 - zdecydowanie górujący nad dowolnym soundbarem w swoim przedziale cenowym. Brzmienie niskich i średnich tonów wzmacnia kolejne unikalne rozwiązanie w tego typu produktach - membrana pasywna, która zastępuje klasyczne wyjście bas-refleks.

Obudowa i procesor DSP z trybami EQ

Głośniki zamknięto w obudowie z supersztywnego, odpornego na rezonanse materiału Polystone. Całość oparto na podstawie wyciętej z jednego płata przetworzonego maszynowo aluminium. Za prawidłową pracę czterech końcówek mocy odpowiada 56-bitowy procesor DSP wyposażony w dodatkowy czujnik przegrzania wzmacniaczy zainstalowanych w obudowie Incline.

Procesor DSP został wyposażony w dwa tryby EQ, jeden klasyczny, który umożliwia regulowanie natężenia dźwięku zarówno z poziomu komputera/telewizora jak i poprzez fizyczne przyciski na obudowie. Drugi, audiofilski, pomija cyfrową regulację dźwięku w komputerze lub telewizorze przejmując pełną kontrolę nad jakością dźwięku, aby zagrał jeszcze lepiej.

Cena za parę: 1695zł

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto