A A A

Demokraci przez 9 lat przechowywali dane na niezabezpieczonym serwerze

8 sierpnia 2019, 07:50
Komitet wyborczy demokratów przez prawie dekadę przechowywał ponad 6 milionów adresów e-mail w niezabezpieczonym pliku.
Demokraci przez 9 lat przechowywali dane na niezabezpieczonym serwerze

Partia demokratów może wkrótce spotkać się z oskarżeniami o nieodpowiednią ochronę danych osobowych. Zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma UpGuard odkryła, że komitet partii przechowywał 6,2 miliona adresów e-mail na niezabezpieczonym serwerze. Adresy były najprawdopodobniej przechowywane celem zablokowania wysyłki materiałów promocyjnych.

Na szczęście nie wyciekły poważne dane, ale na podstawie części adresów w bazie zawierających imię i nazwisko, dało się np. ustalić tożsamość niektórych wyborców. Komitet administrujący dane naprawił to niedopatrzenie tuż po otrzymaniu 26 lipca zgłoszenia od firmy UpGuard. Wątpliwości budzi jednak fakt, że dane były przechowywane w niestrzeżonym miejscu przez ponad 9 lat. Nie były nawet zabezpieczone przed edycją czy modyfikacją uprawnień przez osoby z zewnątrz.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto