A A A

Demokraci przez 9 lat przechowywali dane na niezabezpieczonym serwerze

8 sierpnia 2019, 07:50
Komitet wyborczy demokratów przez prawie dekadę przechowywał ponad 6 milionów adresów e-mail w niezabezpieczonym pliku.
Demokraci przez 9 lat przechowywali dane na niezabezpieczonym serwerze

Partia demokratów może wkrótce spotkać się z oskarżeniami o nieodpowiednią ochronę danych osobowych. Zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma UpGuard odkryła, że komitet partii przechowywał 6,2 miliona adresów e-mail na niezabezpieczonym serwerze. Adresy były najprawdopodobniej przechowywane celem zablokowania wysyłki materiałów promocyjnych.

Na szczęście nie wyciekły poważne dane, ale na podstawie części adresów w bazie zawierających imię i nazwisko, dało się np. ustalić tożsamość niektórych wyborców. Komitet administrujący dane naprawił to niedopatrzenie tuż po otrzymaniu 26 lipca zgłoszenia od firmy UpGuard. Wątpliwości budzi jednak fakt, że dane były przechowywane w niestrzeżonym miejscu przez ponad 9 lat. Nie były nawet zabezpieczone przed edycją czy modyfikacją uprawnień przez osoby z zewnątrz.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto