A A A

Developerska wersja Androida 11

20 lutego 2020, 10:35
Google wypuścił pierwszą wersję nowego Androida. Firma ujawniła też najważniejsze usprawnienia.
Developerska wersja Androida 11

Co roku Google wydaje kolejną odsłonę Androida i nie inaczej będzie tym razem. Nie wiemy jeszcze, na kiedy zaplanowana jest ostateczna premiera nowej wersji systemu (prawdopodobnie jak zwykle nastąpi to latem), ale już teraz firma zdecydowała się udostępnić testerom Androida 11 w wersji developerskiej.

Developer Preview 1 – jak nazywa się pierwsza wersja – jest na razie przeznaczona głównie dla twórców aplikacji, aby mogli zapoznać się z nowymi interfejsami dla aplikacji. Zainstalować ją może jednak każdy zainteresowany, jeśli tylko posiada telefon Pixel co najmniej drugiej generacji.

Plan Google'a zakłada wydanie trzech wersji deweloperskich i przeprowadzenie trzech betatestów wersji użytkowej. Kolejne nowinki będą ujawniane z czasem, wiemy już jednak m.in. o funkcji „data access auditing". System będzie opracowywał dla użytkownika specjalne raporty, pozwalające dokładniej podejrzeć, z jakich danych użytkownika korzysta dowolna aplikacja.

Oprócz tego pojawi się obsługa fotografii w formacie RAW i większe wsparcie dla coraz popularniejszych ekranów wodospadowych lub o nietypowym kształcie. Część nowinek będzie związana z wprowadzeniem sieci 5G – firma pracuje m.in. nad usprawnieniem nawigacji poprzez wykorzystanie dostępnego w Mapach Google widoku ulic oraz obsługi streamingu materiałów 4K. Szczegółową listę zmian znajdziecie na blogu firmy.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto