A A A

DirectX 12 zobaczymy podczas Game Developer Conference

6 marca 2014, 07:25
Microsoft oficjalnie potwierdził, że podczas największej na świecie konferencji deweloperów gier - Game Developer Conference - zobaczymy DirectX 12.
DirectX 12 zobaczymy podczas Game Developer Conference

Na oficjalnym zaproszeniu widnieje data 20 marca - wtedy także zobaczymy DirectX 12. Szczegóły nie są na razie znane, ale na zaproszeniu widnieją, oprócz NVIDII oraz AMD, także Intel oraz Qualcomm, co oznacza, że DX12 może będzie dotyczyć także urządzeń mobilnych.

Co ważne, ostatni DirectX zaprezentowano w 2009 roku - to były inne czasy, także w świecie gier. Czy DX12 będzie wyzwaniem dla konsol nowej generacji? Z pewnością. Także jego "mobilny" akcent wydaje się interesujący.

Co to jest DirectX?

Program Microsoft DirectX to zestaw technologii, dzięki którym komputery z systemem Windows stanowią idealną platformę do pracy z aplikacjami zawierającymi różnorodne elementy multimedialne, takie jak grafika kolorowa, wideo, animacja trójwymiarowa i dźwięk. Program DirectX zawiera aktualizacje dotyczące zabezpieczeń i wydajności, a także wiele nowych funkcji związanych ze wszystkimi technologiami, do których aktualizacje uzyskują dostęp za pomocą interfejsów programowania aplikacji (API) programu DirectX.

Na co będzie stać DX12?

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto