A A A

Discord trafi na PlayStation

4 maja 2021, 10:50
Zaprojektowana z myślą o graczach platforma komunikacyjna pojawi się w sieci PSN.
Discord trafi na PlayStation

Niezależnie, ale na konsoli

Już na początku przyszłego roku użytkownicy konsol PlayStation będą mogli komunikować się ze sobą za pośrednictwem Discorda – poinformował Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment.

 

Japońska inwestycja

Discord jest platformą komunikacyjną, która powstała z myślą o graczach. Korzysta z niej około 140 milionów użytkowników; jeszcze niedawno dało się słyszeć, że przejęciem Discorda jest zainteresowany Microsoft, który oferuje właścicielom platformy 10 miliardów dolarów.

Ostatecznie do transakcji nie doszło. W Discorda zainwestuje natomiast Sony – wynika z komunikatu zamieszczonego w firmowym blogu. Koncern chce umożliwić graczom korzystającym z PlatStation Network czatowanie i tworzenie społeczności za pośrednictwem Discorda. Nie wyjaśniono jednak na razie, czy (a jeśli tak, to w jaki sposób) da się wymieniać informacje tekstowe korzystając z konsoli do gier i urządzeń przenośnych

fot. Sony


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Xiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto