A A A

Discord trafi na PlayStation

4 maja 2021, 10:50
Zaprojektowana z myślą o graczach platforma komunikacyjna pojawi się w sieci PSN.
Discord trafi na PlayStation

Niezależnie, ale na konsoli

Już na początku przyszłego roku użytkownicy konsol PlayStation będą mogli komunikować się ze sobą za pośrednictwem Discorda – poinformował Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment.

 

Japońska inwestycja

Discord jest platformą komunikacyjną, która powstała z myślą o graczach. Korzysta z niej około 140 milionów użytkowników; jeszcze niedawno dało się słyszeć, że przejęciem Discorda jest zainteresowany Microsoft, który oferuje właścicielom platformy 10 miliardów dolarów.

Ostatecznie do transakcji nie doszło. W Discorda zainwestuje natomiast Sony – wynika z komunikatu zamieszczonego w firmowym blogu. Koncern chce umożliwić graczom korzystającym z PlatStation Network czatowanie i tworzenie społeczności za pośrednictwem Discorda. Nie wyjaśniono jednak na razie, czy (a jeśli tak, to w jaki sposób) da się wymieniać informacje tekstowe korzystając z konsoli do gier i urządzeń przenośnych

fot. Sony


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto