A A A

Disney+ pod ostrzałem hakerów

18 listopada 2019, 14:30
Cyberprzestępcy zhakowali usługę już kilka dni po jej uruchomieniu.
Disney+ pod ostrzałem hakerów

Długo oczekiwany Disney+, którego usługi ruszyły 12 listopada, od początku sprawiał trudności. Użytkownicy skarżyli się na problemy z logowaniem i inne techniczne uchybienia. Teraz Disney+ dodatkowo stał się celem cyberataków – zhakowane konta pierwszych użytkowników stały się przedmiotem internetowego handlu. Cyberprzestępcy udostępnili dane do kont na forach dla hakerów, część krąży za darmo, niektórzy oferują hasła w cenie 3-11 dolarów. Co ciekawe, otwarcie oryginalnego konta kosztuje raptem 7 dolarów, więc nie jest to zbyt intratny biznes.

Niektórzy użytkownicy zorientowali się, że ktoś symultanicznie korzysta z ich kont i zgłosili ten fakt centrum pomocy, część osób została pozbawiona kont poprzez zmianę ich dotychczasowych haseł. Ludzie skarżą się, że centrum obsługi klienta nie reaguje na skargi w oczekiwany sposób i setki kont przepadły. Z danych zebranych przez redakcję ZDNET wynika, że nie wszystkie konta Disney+ zostały zhakowane bezpośrednio – do części z nich hakerzy uzyskali dostęp, przechwytując dane logowania na innych stronach, w mailach, etc. i sprawdzając ich działanie również na kontach Disneya.

fot. Michael Gaida/Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto