A A A

Długopis-dyktafon Olympus VP-20

17 lutego 2020, 16:35
Olympus wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dziennikarzy i projektuje ciekawy gadżet – elegancki dyktafon wizualnie przypominający długopis.
Długopis-dyktafon Olympus VP-20

W wielu sytuacjach biznesowych zachodzi konieczność nagrania rozmowy, choćby dlatego, że nie nadążamy z notowaniem wypowiedzi rozmówcy. Wówczas niezastąpiony jest dyktafon. Olympus uznał, że jego nowy gadżet – dyktafon VP-20 – oprócz funkcjonalności zyska także elegancki dizajn.

Mieszczący się w kieszeni dyktafon, który przypomina długopis, ma szereg funkcji umożliwiających jego wygodną obsługę, a także zapewniających – jak podaje producent – doskonałą jakość nagrania.

Sprzęt wyposażony został w wielokierunkowy mikrofon stereo, co pozwala nagrywać dźwięk z różnych kierunków i odległości. Gdy rozmówców jest wielu, a wypowiedzi nie padają w ustalonej kolejności, tego typu funkcja bardzo się przydaje. Eliminuje bowiem konieczność każdorazowego kierowania mikrofonu w stronę rozmówcy i ciągłych zmian jego pozycji. Na górze obudowy dyktafonu umieszczono przycisk REC, dzięki któremu można błyskawicznie rozpocząć nagrywanie. Dodatkowo wmontowano filtr antyszelestowy, który automatycznie odróżnia głosy rozmówców od szumów i trzasków zewnętrznych, tłumiąc te niepożądane. Dzięki temu, jak zapewnia producent, użytkownik otrzymuje czyste i wyraźne wypowiedzi doskonałej jakości.

VP-20 posiada zintegrowane gniazdo mikrofonu i słuchawek. Pozwala to nagrywać również za pomocą zewnętrznego mikrofonu lub przystawki TP8.

Nagrywanie jest łatwiejsze także dzięki następującym funkcjom dyktafonu:

  • „Sceny nagrywania" – możliwość wykorzystania najlepszych ustawień z czterech typowych scenariuszy nagrywania, m.in. wyjątkowo czułego trybu kieszonkowego;
  • Timer – nagranie może rozpocząć się automatycznie po 3, 5 lub 10 minutach;
  • Pendrive – dzięki portowi USB w dyktafonie dane do komputera można przesyłać bez dodatkowych kabli i oprogramowania; jednocześnie można go wykorzystać do ładowania baterii;
  • Tryby usprawniające tłumaczenie i naukę języków.

Dyktafon Olympus VP-20 będzie dostępny w Polsce od początku marca 2020 r. w cenie ok. 450 zł.

fot. Olympus


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto