A A A

Chromebooki zyskają dłuższe życie

30 kwietnia 2020, 08:15
Pojawiają się spekulacje, że użytkownicy komputerów z systemem ChromeOS będą otrzymywać poprawki do przeglądarki Chrome nawet po zakończeniu cyklu obsługi urządzenia.
Chromebooki zyskają dłuższe życie

Aktualizacje Chrome'a i ChromeOS-a mogą być udostępniane osobno.

Obecnie urządzenia z systemem ChromeOS (chromebooki) mogą otrzymywać poprawki oprogramowania maksymalnie przez 8 lat od daty premiery (ten sam model kupiony później będzie obsługiwany krócej). Problemem jest to, że aktualizacje systemowe są w tym przypadku związane z poprawkami do przeglądarki Chrome. Ta ostatnia przestaje otrzymywać łaty likwidujące luki zabezpieczeń wraz z końcem 8-letniego cyklu.

 

Życie po życiu

Według serwisu 9to5google koncern z Mountain View uruchomił nowy projekt, noszący nazwę „LaCrOS". Jego ideą jest rozdzielenie aktualizacji ChromeOS-a i przeglądarki Chrome. Ma to doprowadzić do sytuacji, w której poprawki do browsera będą dostarczane nawet po zakończeniu cyklu życia urządzenia. Tak przynajmniej wynika z dyskusji prowadzonej na forum zespołu programistów Chrome'a.

Zmiana zasad dostarczania poprawek do browsera na chromebooki wydaje się rozsądnym posunięciem. Użytkownicy starszych urządzeń z systemami Windows lub macOS mogą korzystać z nowych wydań przeglądarki nawet wtedy, gdy Microsoft albo Apple kończą obsługę własnego oprogramowania.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościKolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto