A A A

Do Cinema EOS dołącza nowa kamera C100

29 sierpnia 2012, 15:25
Do Cinema EOS dołącza nowa kamera C100

Canon rozszerzył rodzinę Cinema EOS o nową kompaktową kamerę z wymienną optyką - C100. Urządzenie bazuje na rozwiązaniach uznanego modelu EOS C300, ale nie zabrakło w nim nowości.

Kamera wyposażona została w matrycę CMOS typu Super 35mm o rozdzielczości 8,3 MP z filtrem Bayera. Sensor może nagrywać w rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD) bezpośrednio na kartę SD z prędkością 24 Mbps i samplingiem barw 4:2:0.xxx System obrazowania korzysta z kodeka AVCHD, zapewnia 3-kanałowe przetwarzanie RGB, wsparcie oprogramowania do edycji nieliniowej NLE, obsługę częstotliwości 24/25/30p oraz 50/60i, zakres czułości ISO od 320 do 20000 oraz zakres dynamiczny rzędu 800 proc. Ponadto dostępna jest logarytmiczna korekcję gamma (Canon Log Gamma).

EOS C100 oferuje zestaw nowych funkcji automatycznych. Jednym z takich usprawnień jest przycisk One Shot AF, który pozwala użytkownikom sprawdzić ostrość oraz automatycznie kontrolować centralny obszar obrazu tuż przed rozpoczęciem nagrania. Z kolei Auto Iris ocenia jakość ekspozycji i dokonuje korekty przed rozpoczęciem nagrania, a Auto White Balance wykorzystuje moc procesora Canon DIGIC DV III, aby dostarczyć informacje o kolorze i wyrównać go tam, gdzie to konieczne.

Nowy graficzny interfejs pozwala dostosowywać ustawienia kamery z poziomu ekranu LCD. Kamera daje między innymi możliwość dostrojenia ustawień Gamma, wyświetlając na ekranie krzywe zarówno "przed", jak i "po" korekcji. Ustawienia balansu bieli można zmieniać za pomocą dżojstika kamery, mając jednocześnie podgląd na poziom kompensacji w czasie rzeczywistym. W 2013 roku planowana jest aktualizacja, która ma zapewnić wsparcie dla ciągłego automatycznego ustawienia ostrości i regulacji przysłony, by w ten sposób zagwarantować współpracę z obiektywami serii serii EF z silnikiem krokowym (STM).

EOS C100 pozwala na nagrywanie na dwóch kartach SD. Materiał można rejestrować na obu nośnikach jednocześnie, wykorzystując podwójne gniazdo nagrywania lub opcję Relay Recording dla automatycznego przełączania pomiędzy kartami pamięci, w momencie gdy jedna z nich się zapełni. Wbudowane opcje konwersji pozwalają na konwertowanie filmów HD do rozdzielczości SD, a następnie zachowanie nowych plików na drugim nośniku pamięci.

Korpus kamery wykonany został ze stopu magnezu. Na obudowie umieszczono odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5", regulowany uchwyt z możliwością całkowitego odłączenia oraz 15 programowalnych przycisków funkcyjnych.

Urządzenie wspiera system zapisu dźwięku Dolby Digital AC3 oraz nagrywanie 16-bitowego linearnego dźwięku PCM z częstotliwością 48 kHz. Nowość posiada odpinany uchwyt z wbudowanym mikrofonem oraz pokrętła sterujące dźwiękiem i dwa wejścia XLR, które umożliwiają połączenie z zewnętrznymi mikrofonami lub innymi urządzeniami. EOS C100 posiada także złącze HDMI z blokadą, która podczas filmowania zabezpiecza podłączone do wejścia kable.

Nowy model jest w pełni kompatybilny z ponad 60 obiektywami serii EF oraz linią filmowych szkieł Canona, która uzupełniona została o dwa nowe modele: CN-E15.5-47mm T2.8 L S oraz CN-E30-105mm T2.8 L S.


Jakub Płaza / Informacja Prasowe
jakub.plaza@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Długopis-dyktafon Olympus VP-20
17 lutego 2020
Olympus wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dziennikarzy i projektuje ciekawy gadżet – elegancki dyktafon wizualnie przypominający długopis.

Nowości w aplikacji Telegram
17 lutego 2020
Telegram nie ma tak wielu użytkowników jak Messenger czy WhatsApp, ale wciąż nieźle sobie radzi. Doczekał się właśnie kolejnej aktualizacji.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto