A A A

Do sprzedaży trafiła kamera Xblitz IP300

1 czerwca 2020, 17:05
Bezprzewodowa kamera wewnętrzna IP z ruchomą głowicą i Wi-Fi może mieć kilka zastosowań.
Do sprzedaży trafiła kamera Xblitz IP300

Model Xblitz IP300

Polska marka poinformowała, że do swojej oferty dodaje kamerkę Xblitz IP300. Niewielkie urządzenie o wymiarach 100x81x73 mm nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD, 25 klatek na sekundę. Pliki są poddawane kompresji przez kodek H.265. Każde nagranie można odczytać za pomocą karty pamięci bądź też przesłać na smartfon dzięki specjalnej aplikacji, która po pobraniu jest parowana z telefonem poprzez zeskanowanie kodu QR.

Kamerka o ruchomej głowicy i z dostępem do Wi-Fi może być wykorzystywana na kilka sposobów.

Kamerka Xblitz IP300

Rezolutne ruchy

Marka Xblitz informuje, że kamera wyposażona jest w ruchomą głowicę, która ma umożliwić ogarnięcie wzrokiem całego pomieszczenia, niezależnie od tego, gdzie kamera zostanie zainstalowana. Obiektyw może poruszać się w zakresie 355 stopni w poziomie, a także 90 stopni w pionie.

Model IP300 został też wyposażony w funkcję alarmu – kiedy algorytm wykryje ruch bądź ludzką sylwetkę, wyśle do użytkownika powiadomienie push lub e-maila. Sygnał alarmowy będzie ponadto wydobywać się z głośnika wbudowanego w urządzenie. Producent zakłada, że może to odstraszyć nieproszonego gościa.

Kamera ma również czujnik światła do łatwiejszego obserwowania pomieszczenia w nocy. Kiedy zapadnie zmrok, pomocne będą diody IR – producent zapewnia, że dzięki temu obraz będzie czytelny nawet w absolutnej ciemności.

 

Specyfikacja

Oprócz korzystania z kamerki na zasadach standardowego monitoringu można też jej użyć jako wideoniani. Model został bowiem wyposażony w mikrofon i głośnik. W ten sposób w teorii mają być możliwe rozmowy z podopiecznym (seniorem lub dzieckiem) albo uspokojenie zwierzaka. Z kolei tryb nocny umożliwić ma obserwację, czy osoba, nad którą czuwamy, śpi spokojnie.

Producent proponuje też wykorzystanie kamery do komunikacji między członkami rodziny, którzy zostali poddani kwarantannie.

Specyfikacja kamery (autor: Daniel Laskowski, lsmedia

Model IP300 współpracuje ze smartfonami, które korzystają z Androida i iOS-a, po zainstalowaniu aplikacji. Podgląd z kamery dostępny jest również z komputera PC.

Kamerę można kupić na stronie producenta w cenie 139 zł. Tam też znajdują szczegółowe informacje dotyczące urządzenia.

fot. Xblitz

 

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowe funkcje Teams
9 lipca 2020
Użytkownicy wkrótce będą mogli skorzystać z wielu udoskonaleń platformy komunikacyjnej.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto