A A A

Do tablicy - czyli młodzi Polacy do polityków

19 września 2011, 13:55
Do tablicy - czyli młodzi Polacy do polityków

Blisko 50 tysięcy młodych ludzi przedstawiło już swoje propozycje, dotyczące zmian w Polsce. To efekt akcji „do Tablicy”, która wystartowała 8 sierpnia na facebookowym profilu Apelu do Parlamentarzystów.

Ci, którzy nie zdążyli jeszcze zabrać głosu, mogą to zrobić do 25 września. Zliczone postulaty zostaną przedstawione komitetom wyborczym wszystkich partii. „Do Tablicy” to głos młodych ludzi, którzy czują się lekceważeni lub oszukani przez partie polityczne.

„Zbliżają się wybory, a my nie mamy na kogo głosować. Czytając programy polityczne nie odnajdujemy nic, co tak naprawdę nas interesuje, dlatego właśnie wymyśliliśmy akcję „do Tablicy”. Chcemy, używając Facebooka, zaangażować młodych ludzi i stworzyć naszą własną listę postulatów, a później pójść z nią do startujących w wyborach partii politycznych i poznać ich stanowiska co do każdego z punktów naszej listy” – tak o idei akcji mówił jeden z organizatorów - Michał Juda.

Codziennie na facebookowej tablicy na pytania dotyczące zmian w Polsce odpowiada kilka tysięcy osób. Postulaty młodych dotyczą m.in. kwestii ideologicznych, gospodarczych, prawnych, polityki rodzinnej i międzynarodowej. Najważniejsze z nich zostaną przedstawione wszystkim partiom, a ta, która zobowiąże się zrealizować jak najwięcej z nich – może liczyć na poparcie młodych w nadchodzących wyborach.

Politycy zostaną też zaproszeni do debaty, która odbędzie się już 28 września. Na pytania młodych Polaków zgodzili się już odpowiedzieć Grzegorz Napieralski (SLD), Lech Jaworski (PO) oraz Janusz Palikot (RPP). Wszyscy, którzy chcieliby zgłosić swoje postulaty mogą to zrobić za pośrednictwem Facebooka http://www.facebook.com/apelujemy lub przesyłać e-mailem na adres: apelujemy@gmail.com. Termin składania postulatów mija 25 września.


Marcin Powęska / Informacja Prasowe
marcin.poweska@firma.interia.pl
Tagi: wydarzenia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto