A A A

Dochodzenie w sprawie Google'a

9 stycznia 2022, 12:30
W Indiach ruszy dochodzenie antymonopolowe w sprawie działalności koncernu Alphabet, właściciela Google’a.
Dochodzenie w sprawie Google'a

Na wzór Francji i Australii

Indyjska Komisja ds. Konkurencji (CCI) zaleciła rozpoczęcie śledztwa w sprawie monopolistycznych praktyk koncernu Aplhabet, właściciela wyszukiwarki Google. Według CCI Google zdominował sektor wyszukiwania internetowego w Indiach, co skutkuje nieuczciwym traktowaniem wydawców serwisów informacyjnych.

Digital News Publishers Association (DNPA), organizacja mediów cyfrowych w Indiach, twierdzi że działania Google'a powodują zmniejszenie dochodów z reklam indyjskich dostawców treści. Dzieje się tak w efekcie agregowania newsów przez Google'a w wynikach wyszukiwania.

CCI powołuje się na przykłady Francji i Australii, w których Google zawarł specjalne umowy licencyjne z organizacjami lokalnych mediów, chroniące ich interesy.

fot. Mizter_X94 – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto