A A A

Dochodzenie w sprawie gier w pojazdach Tesli

23 grudnia 2021, 12:00
W USA rozpoczyna się dochodzenie dotyczące zagrożeń dla ruchu drogowego wynikających z „rozrywkowych" funkcji samochodów Tesli.
Dochodzenie w sprawie gier w pojazdach Tesli

Patrz na drogę

Amerykańska agencja ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) poinformowała o wszczęciu oficjalnego dochodzenia w sprawie możliwości grania w gry na centralnym ekranie dotykowym w pojazdach Tesli sprzedawanych od 2017 roku. Dochodzenie ma dotyczyć funkcji Passenger Play w 580 tys. samochodach Tesla Model 3, S, X i Y. NHTSA twierdzi, że funkcja ta „może rozpraszać kierowcę i zwiększać ryzyko wypadku".

Rządowa agencja poinformowała, że od 2020 roku funkcja Passenger Play jest aktywna w samochodach podczas jazdy. Wcześniej w teslach można było grać na głównym ekranie tylko na postoju. W 2019 roku aż 3124 zdarzenia drogowe z ofiarami śmiertelnymi były skutkiem rozproszenia uwagi kierowcy.

NHTSA już w 2013 roku opublikowała wytyczne dla producentów samochodów w sprawie „projektowania urządzeń informacyjno-rozrywkowych w pojazdach z uwzględnieniem bezpieczeństwa i zapobiegania dekoncentracji kierowców".

fot. urswidmer61 – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto