A A A

Dokumentowanie świata nauki z Wikipedią

12 listopada 2019, 09:45
Trwa Wiki Science Competition – konkurs fotograficzny organizowany przez Wikimedię.
Dokumentowanie świata nauki z Wikipedią

Druga globalna edycja konkursu, którego celem jest poszerzenie zasobów Wikipedii o pliki na wolnych licencjach, w tym roku odbywa się w okresie od 4 listopada do 15 grudnia. Chodzi o zdjęcia dotyczące obszaru nauki: dokumentujące prowadzone badania naukowe oraz ich efekty, prezentujące nowinki technologiczne, pokazujące specjalistów przy pracy oraz używane do eksperymentów obiekty, aparaturę badawczą itd.

Organizatorem konkursu jest Wikimedia – społeczność stojąca za Wikipedią i jej projektami siostrzanymi. Zdjęcia przesłane z Polski lub przez osoby przebywające za granicą dokumentujące pracę polskich badaczy (również tych pracujących poza Polską) zostaną ocenione przez jury i nagrodzone. Na drugim etapie fotografie te będą konkurować z wyselekcjonowanymi spośród nadesłanych z całego świata.

Zdjęcia naukowe zostaną zgromadzone w repozytorium Wikimedia Commons i będą stanowiły dodatkowe ułatwienie dla redaktorów i wikipedystów chętnych do tworzenia stron w wolnej encyklopedii.

fot. skeeze – Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto