A A A

Dokumentowanie świata nauki z Wikipedią

12 listopada 2019, 09:45
Trwa Wiki Science Competition – konkurs fotograficzny organizowany przez Wikimedię.
Dokumentowanie świata nauki z Wikipedią

Druga globalna edycja konkursu, którego celem jest poszerzenie zasobów Wikipedii o pliki na wolnych licencjach, w tym roku odbywa się w okresie od 4 listopada do 15 grudnia. Chodzi o zdjęcia dotyczące obszaru nauki: dokumentujące prowadzone badania naukowe oraz ich efekty, prezentujące nowinki technologiczne, pokazujące specjalistów przy pracy oraz używane do eksperymentów obiekty, aparaturę badawczą itd.

Organizatorem konkursu jest Wikimedia – społeczność stojąca za Wikipedią i jej projektami siostrzanymi. Zdjęcia przesłane z Polski lub przez osoby przebywające za granicą dokumentujące pracę polskich badaczy (również tych pracujących poza Polską) zostaną ocenione przez jury i nagrodzone. Na drugim etapie fotografie te będą konkurować z wyselekcjonowanymi spośród nadesłanych z całego świata.

Zdjęcia naukowe zostaną zgromadzone w repozytorium Wikimedia Commons i będą stanowiły dodatkowe ułatwienie dla redaktorów i wikipedystów chętnych do tworzenia stron w wolnej encyklopedii.

fot. skeeze – Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto