A A A

Domeny z Harrym Potterem na celowniku internautów

23 lipca 2007, 13:33
Domeny z Harrym Potterem na celowniku internautów

Premiera ostatniego tomu przygód Harry'ego Pottera to kolejna okazja dla internautów, aby zarejestrować atrakcyjne domeny. Nazwy związane z osobą młodego czarodzieja i jego przyjaciółmi cieszą się dużą popularnością wśród internautów. Zainteresowanie popularną powieścią J. K. Rowling zaowocowało zarejestrowaniem wielu domen związanych z Harrym Potterem.

W najważniejszych rozszerzeniach, w domenach globalnych i narodowych, imię i nazwisko czarodzieja już od dawna są niedostępne. Większość z nich zarejestrowana została przez wydawnictwa lub dystrybutora filmów o przygodach Harry'ego. Natomiast pod mniej atrakcyjnymi adresami znajdują się zazwyczaj amatorskie serwisy, stworzone przez fanów czarodzieja. Dużym zainteresowaniem cieszą się również domeny zawierające w nazwie imiona przyjaciół Harry'ego – Hermiony i Rona.

Trzeba przyznać, że internauci wykazali się dużym refleksem, bowiem zaraz po ogłoszeniu angielskiego tytułu ostatniego tomu serii, wszystkie domeny o tej nazwie w rozszerzeniach globalnych zostały zarejestrowane. Co ciekawe, do piątku nie zarejestrowano jeszcze domen polskich związanych z tytułem ostatniej powieści J.K Rowling. Jak mówi Daniel Kotyras, dyrektor ds. marketingu w NetArt, prywatnie także zapalony czytelnik książek o Harrym, wiązać się to może z wątpliwościami dotyczącymi polskiego tytułu. Tłumacz serii Andrzej Polkowski nie potwierdził bowiem do tej pory, jak tytuł zostanie przetłumaczony na język polski. Decyzja ma zostać ogłoszona dopiero za kilka dni, niewykluczone zatem, że dopiero wtedy internauci przystąpią do rejestracji.

Innym argumentem, który przytacza przedstawiciel serwisu nazwa.pl, jest zbyt skomplikowany tytuł książki. „Harry Potter i zabójcze relikwie”, jak brzmi jeden z proponowanych przekładów tytułu, może okazać się niewygodną dla użytkowników i zbyt długą nazwą jak na domenę.

Źródło: NetArt


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto