A A A

Donald Trump zgromadził środki na projekty internetowe

8 grudnia 2021, 10:00
Były prezydent USA zebrał miliard dolarów na uruchomienie własnych mediów społecznościowych.
Donald Trump zgromadził środki na projekty internetowe

Udana zbiórka

Trump Media & Technology Group poinformowała, że zawarła umowy o pozyskaniu funduszy w wysokości 1 mld dolarów przed planowanym wejściem na giełdę. Firma buduje serwis społecznościowy oraz platformę streamingu wideo i usług chmurowych.

Platforma społecznościowa Donalda Trumpa ma nosić nazwę Truth Social i ruszyć już w pierwszym kwartale 2022 roku. Serwis jest obecnie wyceniany na 4 mld dolarów.

Decyzja o budowie własnych mediów społecznościowych zapadła po tym, gdy jego konta na Facebooku, Twitterze i Instagramie zostały usunięte. Donald Trump miał na każdej z tych platform po kilkadziesiąt milionów obserwujących. Były prezydent powiedział, że na jego platformie będzie możliwa dyskusja „bez dyskryminacji ze względu na ideologię polityczną".

Komentując fakt zebrania funduszy na Truth Social, Trump stwierdził: „miliard dolarów wysyła ważną wiadomość do Big Tech, że cenzura i dyskryminacja polityczna muszą się skończyć".

fot. islandworks – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto