A A A

Doradzał przez komunikator, jak popełnić samobójstwo

1 października 2007, 15:19
Doradzał przez komunikator,  jak popełnić samobójstwo

Policja zatrzymała w Warszawie mężczyznę, który nastolatce poznanej za pośrednictwem internetowego komunikatora doradzał, jak popełnić samobójstwo. Oferował nie tylko pomoc merytoryczną, ale i dostarczenie trucizny.

Informacja, z jaką do dyżurnego komendy policji na warszawskim Mokotowie zgłosił się ojciec 16-latki, brzmiała bardzo poważnie. Dziewczyna za pośrednictwem internetowego komunikatora poznała mężczyznę, któremu zwierzyła się ze swoich problemów. W rozmowie poinformowała swojego nowego znajomego, że myśli o popełnieniu samobójstwa. Ten zaoferował pomoc w znalezieniu sposobu na realizację pomysłu. W trakcie wymiany korespondencji dziewczyna i jej rozmówca rozważali wiele możliwości. Ostatecznie mężczyzna zaproponował wykorzystanie do tego celu trucizny. Zapewnił 16-latkę, że jest w stanie dostarczyć jej odpowiednią substancję. Do akcji wkroczyli kryminalni. Wykorzystując wszelkie dostępne środki techniczne, ustalili adres i lokalizację komputera, wykorzystywanego przez internautę.

Specjalny zespół policjantów udał się do jego domu, gdzie znajdował się 21-letni mężczyzna i jego matka. W pokoju mężczyzny policjanci zabezpieczyli różne środki chemiczne. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy wśród znalezionych substancji nie ma bardzo trującego środka znanego jako arszenik (tritlenek arsenu). Zabezpieczono również komputer, wykorzystywany do prowadzenia korespondencji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj zostanie on przesłuchany przez prokuratora.

 

Źródło: Policja


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto