A A A

Dorsey nie używa Google'a

29 listopada 2019, 09:45
Twórca serwisu Twitter preferuje dbającą o prywatność użytkowników wyszukiwarkę DuckDuckGo.
Dorsey nie używa Google'a

Jack Dorsey, założyciel oraz dyrektor generalny serwisu Twitter, zamieścił w nim wiadomość o treści: „Kocham @DuckDuckGo. To moja domyślna wyszukiwarka od jakiegoś czasu. Aplikacja jest jeszcze lepsza!".

Działająca od 2008 roku DuckDuckGo pokazuje identyczne wyniki wyszukiwania tego samego hasła wszystkim użytkownikom. Serwis nie profiluje ich w celu dopasowania reklam; różni się tym od Google'a, który w zamian za świadczone usługi pobiera opłatę w postaci danych przydatnych podczas pozycjonowania materiałów reklamowych.

Dorsey jest znany z uszczypliwych komentarzy pod adresem gigantów technologicznych. Od kilku tygodni ich celem jest Facebook. Pod koniec października szef Twittera ogłosił, że na jego platformie będą blokowane wszystkie reklamy polityczne. W ten sposób Dorsey nie szczędzi złośliwości Markowi Zuckerbergowi, którego serwis jest oskarżany o akceptowanie sponsorowanych treści politycznych

fot. Twitter


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto