A A A

Dorsey nie używa Google'a

29 listopada 2019, 09:45
Twórca serwisu Twitter preferuje dbającą o prywatność użytkowników wyszukiwarkę DuckDuckGo.
Dorsey nie używa Google'a

Jack Dorsey, założyciel oraz dyrektor generalny serwisu Twitter, zamieścił w nim wiadomość o treści: „Kocham @DuckDuckGo. To moja domyślna wyszukiwarka od jakiegoś czasu. Aplikacja jest jeszcze lepsza!".

Działająca od 2008 roku DuckDuckGo pokazuje identyczne wyniki wyszukiwania tego samego hasła wszystkim użytkownikom. Serwis nie profiluje ich w celu dopasowania reklam; różni się tym od Google'a, który w zamian za świadczone usługi pobiera opłatę w postaci danych przydatnych podczas pozycjonowania materiałów reklamowych.

Dorsey jest znany z uszczypliwych komentarzy pod adresem gigantów technologicznych. Od kilku tygodni ich celem jest Facebook. Pod koniec października szef Twittera ogłosił, że na jego platformie będą blokowane wszystkie reklamy polityczne. W ten sposób Dorsey nie szczędzi złośliwości Markowi Zuckerbergowi, którego serwis jest oskarżany o akceptowanie sponsorowanych treści politycznych

fot. Twitter


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto