A A A

Dotykowy interfejs Media Center w Windows 7

20 listopada 2008, 15:48
Multimedialny moduł Media Center w przygotowywanym przez Microsoft kolejnym systemie operacyjnym znanym pod nazwą Windows 7 najprawdopodobniej będzie sterowany dotykiem.
Dotykowy interfejs Media Center w Windows 7

Z możliwościami interfejsu Windows 7 Media Center można się zapoznać, oglądając załączony poniżej film, opublikowany w serwisie YouTube. Aktualna wersja robocza interfejsu umożliwia sterowanie programem za pośrednictwem dotyku i nie jest przy tym wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie. Odpowiednie sterowniki obsługujące dotykowy ekran i zapewniające kontrolę programu Media Center zostały zaimplementowane bezpośrednio w samym systemie Windows 7.

Co więcej, w odróżnieniu od dziś już obecnych na rynku rozwiązań stosowanych np. w komputerach Tablet PC pracujących pod kontrolą Windows XP czy Windows Vista, mechanizm dotykowego sterowania wbudowany w Windows 7 będzie obsługiwał funkcję multitouch, co oznacza możliwość sterowania funkcjami programu Media Center za pomocą obu dłoni.

Oczywiście możliwość sterowania dotykiem będzie wymagała odpowiedniego sprzętu, ale ten jest już dostępny - na opublikowanym w serwisie YouTube filmie pracownik Microsoftu dokonuje prezentacji funkcji dotykowych na sprzęcie HP TouchSmart.

Źródło: Ars technica


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto