A A A

Dotykowy maratończyk - Microsoft Explorer Touch Mouse

29 sierpnia 2011, 10:16
Dotykowy maratończyk - Microsoft Explorer Touch Mouse

Microsoft powiększa rodzinę myszy z serii Touch o kolejne urządzenie.

Explorer Touch Mouse to już trzecia, po Arc Touch Mouse i Touch Mouse, mysz firmy Microsoft w której do sterowania wykorzystano dotyk i zminimalizowano liczbę elementów mechanicznych. Urządzenie wyposażono w pięć programowalnych przycisków oraz specjalny dotykowy pasek przewijania zastępujący tradycyjnego scrolla. Umożliwia to przewijanie zarówno w pionie jak i w poziomie dzięki czemu użytkownik może swobodnie zarządzać stronami internetowymi, zdjęciami oraz dokumentami za pomocą ruchu jednego palca.

Dzięki zastosowaniu nowych energooszczędnych układów scalonych w sercu myszy oraz technologii LED w BlueTrack, inżynierowie z Microsoft wydłużyli czas pracy gryzonia do poziomu dotychczas nieosiągalnego dla zwykłych myszek komputerowych. Dzięki niskiemu zużyciu energii urządzenie, jest w stanie pracować aż do 18 miesięcy na jednym zestawie zasilania, składającym się z dwóch baterii AA.

Technologia BlueTrack zapewnia najwyższą precyzję działania nawet na nietypowych powierzchniach takich jak drewniana ławka, dywan, granitowy stół czy oparcie w samolocie. Do bezprzewodowej myszy załączony jest nano-odbiornik USB typu Snap-in, który można umieścić w porcie USB i pozostawić tam, nawet w trakcie podróży.

Explorer Touch Mouse będzie dostępna we wrześniu 2011 roku. Myszy objęte zostaną trzyletnią, ograniczoną gwarancją producenta na skalę światową i będą kosztowały 149 PLN.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto