A A A

Drogie nigeryjskie łącza

12 listopada 2020, 09:30
W których krajach dostęp do internetu kosztuje najwięcej?
Drogie nigeryjskie łącza

Po internet tylko do Rosji

Serwis Reviews.org przygotował zestawienie kosztów, które muszą ponieść przez całe życie internauci, aby uzyskać dostęp do sieci. Lista powstała na podstawie cen w 20 krajach, w których liczba użytkowników internetu jest największa.

 

Zaskakujący lider

Średnia cena stałych „łączy na całe życie" wynosi 18 585 dolarów. Najbliżej tej wartości są Niemcy (18 624 dolary) i Brazylia (18 300 dolarów).

Najwięcej trzeba natomiast zapłacić w Nigerii (50 680 dolarów), na drugim miejscu są Stany Zjednoczone (32 400 dolarów), a na trzecim Japonia (26 134 dolary). Pierwszą piątkę uzupełniają Filipiny (25 460 dolarów) i Wielka Brytania (23 140 dolarów). Najtaniej jest w Rosji – tam internauta wydaje na łącze zaledwie 4763 dolary przez całe życie.

Lista krajów, w których liczba internautów jest największa powstała dzięki serwisowi Internet World Stats. Z kolei ceny łączy do sieci pochodzą z witryny Cable.co.uk. Koszty obliczono biorąc pod uwagę globalną średnią długość życia i średnią długość życia w poszczególnych krajach. Te informacje dostarczyła Światowa Organizacja Zdrowia.

fot. Reviews.org, Anand Kumar – Pixabay


Adam Wiśniewski
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto