A A A

Dron do pokazów świetlnych

8 listopada 2016, 10:00
Intel od dawna zapowiadał drony służące do pokazów świetlnych. Wreszcie przyszedł czas na bliższe poznanie modelu Shooting Star.
Dron do pokazów świetlnych

Maszyna ma konstrukcję klasycznego czterowirnikowca, jednak na środku znajduje się lampa LED, która może świecić w 4 miliardach kombinacji kolorystycznych. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby przetrwać ewentualny upadek (korpus pokryty pianką, osłony na śmigła). Oprócz tego, dron jest odporny na wodę.

Producent chwali się, że dzięki specjalnemu oprogramowaniu, sterowanie zaawansowanym pokazem świetlnym będzie bardzo proste, a zajmować się tym może nawet jedna osoba.

Znana głównie z układów komputerowych firma Intel już od jakiegoś czasu inwestuje w branżę dronów. Korporacja jest jednym z udziałowców znanej marki Yuneec, a ostatnio zdecydowała się na zakup MAVinci - małego, niemieckiego przedsiębiorstwa produkującego drony ze stałym skrzydłem.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto