A A A

Dropbox na maki z procesorami M1

14 stycznia 2022, 07:00
Pojawiła się nowa wersja Dropboksa, która działa bez emulacji na komputerach z autorskimi chipami Apple'a.
Dropbox na maki z procesorami M1

Bez tłumacza

Na komputerach Mac z procesorami M1 można było korzystać z usługi Dropbox tylko dzięki emulatorowi Rosetta. Aplikacja została bowiem zaprojektowana dla starych maków z procesorami Intela.

Obecnie Dropbox zadziała bezpośrednio na komputerach z procesorami M1 opracowanymi przez Apple'a. Była to jedna z ostatnich usług niezgodnych z tymi chipami.

W ubiegłym roku na forum firmy Dropbox napisano, że pojawienie się natywnej aplikacji dla procesorów M1 jest uzależnione od zainteresowania użytkowników. Spowodowało to liczne skargi właścicieli maszyn Apple'a. Odpowiadając na nie dyrektor generalny Dropboksa, Drew Houston, wyjaśnił, że firma pracuje już nad wersją oprogramowania dla układów M1, obiecując jej wydanie w pierwszej połowie 2022 roku. Tak też się stało.

Najnowszą wersję beta aplikacji dla systemu macOS można pobrać stąd.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto