A A A

Dropbox zapowiada własnego menedżera haseł

5 czerwca 2020, 13:00
Już wkrótce w chmurze zapiszemy też swoje dane logowania.
Dropbox zapowiada własnego menedżera haseł

Dropbox ogłosił, że pracuje nad własną usługą Passwords.

To bazujący na chmurze producenta menedżer haseł pozwalający przechowywać dane logowania do stron internetowych i innych usług. Ma on też umożliwiać logowanie się za pomocą autoryzacji, np. zabezpieczeniem biometrycznym.

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Autorzy określają swoją usługę jako zero-knowledge encryption, co oznacza, że firma nie pozostawia sobie furtki umożliwiającej jej odczyt haseł użytkownika.

Oprócz przechowywania danych logowania Dropbox dołączył do aplikacji również generator silnych haseł. Będzie on wywoływany na życzenie użytkownika za każdym razem, gdy ten postanowi założyć nowe konto w jakiejś usłudze.

 

Nie tylko Android

Aplikacja ukaże się w niedalekiej przyszłości. Daty premiery pełnej wersji jeszcze nie znamy, a pierwsze informacje o niej uzyskaliśmy za pośrednictwem sklepu Google Play.

Prawdopodobnie usługa trafi też na komputery i smartfony Apple'a, a dane między urządzeniami będą automatycznie synchronizowane.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto