A A A

Drukarka fotograficzna i skaner od HP

25 września 2008, 13:31
Drukarka fotograficzna i skaner od HP

Na tegorocznych targach Photokina Hewlett Packard zaprezentował drukarkę B8550 oraz skaner Scanjet G3110. Produkty będą kompatybilne z systemami Windows Vista i XP lub Mac OS X.

Drukarka B8550 korzysta z 5-atramentowego systemu drukowania, który pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości zdjęć oraz tekstu, jak z drukarki laserowej. Prędkość drukowania stron w kolorze to 31 stron na minutę, w przypadku druku w czerni sięgnie ona 33 stron na minutę. Maksymalna jakość druku w czerni sięga do 1200x1200 dpi. Zdjęcia mogą być drukowane w zaledwie 18 sekund, w trybie roboczym w formacie 10x15 cm lub w 60 sekund w najlepszej jakości. Urządzenie ma 128 MB wbudowanej pamięci i zostało dodatkowo wyposażone w ekran LCD o przekątnej 2,4 cala umożliwiający drukowanie zdjęć bezpośrednio z przenośnych kart pamięci, które są obsługiwane przez wbudowany czytnik. Sugerowana cena drukarki to około 300 dolarów.

HP Scanjet G3110 oferuje rozdzielczość skanowania do 4800x9600 dpi i 48-bitową głębię kolorów, zapewniającą wysoką jakość skanowanych zdjęć, negatywów, slajdów, dokumentów, a nawet obiektów 3D. Prędkość skanowania w trybie podglądu wynosi 11 sekund. Zawarte oprogramowanie HP Red-eye Removal automatycznie usunie efekt czerwonych oczu z fotografii. Przycisk "Scan to PDF" umożliwia szybkie przetworzenie skanowanego dokumentu do formatu PDF, a "Scan to Email" pozwoli na szybką wysyłkę materiałów pocztą elektroniczną. Cena skanera w Polsce to 329 zł.

Źródło: Electronista


Mateusz Nosel
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto