A A A

DuckDuckGo przekracza granicę

18 stycznia 2021, 11:20
Wyszukiwarce DuckDuckGo po raz pierwszy zdarzyło się otrzymać ponad 100 milionów zapytań w ciągu jednego dnia.
DuckDuckGo przekracza granicę

Do Google'a daleko, ale rośnie

Operator wyszukiwarki DuckDuckGo poinformował, że równo tydzień temu, 11 stycznia, serwis obsłużył 102 251 307 kwerend.

 

Mały kawałek wystarczy

Wynik oczywiście nie oszałamia w porównaniu z osiągnięciami szperacza należącego do Google'a – ten odpowiada dziennie na niemal 6 miliardów pytań (jest to liczba szacunkowa, ponieważ koncern z Mountain View zachowuje informacje o ruchu w wyszukiwarce dla siebie). DuckDuckGo ma w rynku wyszukiwania udziały wynoszące 0,45%, a zatem nie może się równać choćby z Bingiem; mimo wszystko od momentu rozpoczęcia działalności przed 13 laty liczba użytkowników serwisu stale się zwiększa.

DuckDuckGo przyciąga internautów chcących zachować prywatność. Operator szperacza nie gromadzi adresów IP ani nie prowadzi dzienników czynności wykonanych przez użytkowników. Pliki cookie wykorzystywane są tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Oczywiście przekłada się to na zmniejszenie wielkości przychodów. Firma nie uzyska pozycji takiej jak Google, ale jest w stanie wciąż funkcjonować.

fot. DuckDuckGo


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto