A A A

Duże zmiany w polskim e-handlu

14 października 2021, 19:30
Giełdowa wartość Allegro w jeden dzień zmniejszyła się o około 4 miliardy złotych.
Duże zmiany w polskim e-handlu

Allegro, Amazon i...

Przyczyną jest uruchomienie w Polsce usługi Amazon Prime, która daje możliwość korzystania z darmowych dostaw towarów bez minimalnej wartości zamówienia.

Zdaniem analityków, wprowadzenie oferty Prime w Polsce to element zwiększający konkurencję na rynku e-handlu w naszym kraju.

Właściciele akcji Allegro już w dniu ogłoszenia nowej usługi Amazona stracili sporo pieniędzy. Notowania spółki na giełdzie w Warszawie spadły o 6,5 proc.

Akcje Allegro taniały już od jakiegoś czasu, ponieważ debiut Amazona był zapowiadany odpowiednio wcześniej. Od września, wyceniany wtedy na ok. 70 miliardów złotych polski lider e-handlu potaniał o około 20% i jest w tej chwili jednym z najsłabszych elementów indeksu WIG 20 warszawskiej giełdy.

Allegro nie złoży broni, chociaż walka z amerykańskim konkurentem może przypominać potyczkę komara z czołgiem – przy obecnej wycenie polska spółka jest warta 55 miliardów złotych, zaś Amazon – 6 bilionów!

Tymczasem w cieniu zmagań tych dwóch firm kolejny światowy gigant pojawia się w naszym kraju: AliExpress otwiera gigantyczny magazyn pod Łodzią...

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: amazon
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto