A A A

Duży spadek wartości rynku kryptowalut

19 kwietnia 2021, 13:00
Osoby inwestujące w kryptowaluty mogły zauważyć znaczącą korektę kursów.
Duży spadek wartości rynku kryptowalut

Nagła zapaść

Wszystkie osoby inwestujące w kryptowaluty mogły 18 kwietnia zaobserwować spory spadek wartości bitcoina. Zaczął się on około 5.20 czasu polskiego, a już po około 20 minutach kurs był niższy o około 10%. Podobne zjawisko dało się zauważyć też w przypadku innych kryptowalut. Po tym czasie wyceny cyfrowych aktywów zaczęły się stabilizować i znów nieco wzrosły. Pojawia się jednak pytanie – co właściwie spowodowało tak gwałtowną zmianę?

 

Trop prowadzi na Twittera

Zdarzenie może być spowodowane opublikowanym na godzinę przed spadkiem postem na profilu FXHedge. Konto zawiera informacje ekonomiczne i ma około 150 tysięcy obserwatorów. Profil opublikował informacje o możliwej interwencji Departamentu Stanu USA na rynku kryptowalut. Najprawdopodobniej wywołało to panikę i skłoniło wielu ludzi do wyprzedania swoich środków.

 

Uderzenie nadchodzi

Interwencja instytucji finansowych jest rzeczą, której wielu posiadaczy kryptowalut bardzo się obawia. Nie jest tajemnicą, że zwłaszcza bitcoin dzięki oferowanej anonimowości jest często wykorzystywany do prania brudnych pieniędzy. Obecnie kryptowaluty są narzędziem wykorzystywanym do zalegalizowania ponad 50% światowych przychodów z przestępczości. Postawienie zarzutów największym pralniom mogłoby mocno wstrząsnąć rynkiem, zwłaszcza że pomimo teoretycznie zdecentralizowanej sieci, większość nielegalnego obrotu kryptowalutami skupia się wokół zaledwie kilkuset adresów na całym świecie.

Z drugiej strony musimy pamiętać o podatności kryptowalut na spekulację i dużych wahaniach kursów w przeszłości. Wywołanie celowej paniki mogło też przysłużyć się osobom wyczekującym spadku ceny. W ostatnim czasie aktywa takie jak bitcoin dobrze jest mieć, ale niekoniecznie kupować – cena BTC oscylowała wokół 240 tys. zł. Panika sprawiła, że wartość bitcoina jest o około 25 tys. zł niższa.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
19 kwietnia 2021, 13:15
Bitcoin ma się dobrze. Przedwczoraj było źle, ale teraz wszystko w porządku. Kurs po 223 PLN.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto