A A A

Duży wzrost kursu Bitcoina

18 grudnia 2020, 12:30
Jak to zwykle bywa, jeden na tym zyska – a inny straci.
Duży wzrost kursu Bitcoina

Nowy rekord

Mijający tydzień stoi pod znakiem pędzącego w górę kursu Bitcoina. Najpopularniejsza kryptowaluta świata jest obecnie najdroższa w historii – jej cena to ok. 23 tysiące dolarów. Po raz pierwszy barierę 20 tysięcy udało się przekroczyć w środę. Od początku roku kurs wzrósł o 200%, a tylko w ostatnim czasie dzienne wzrosty wynosiły nawet po 15%.

 

Bitcoin i banki

Co napędza Bitcoina? Dużo mówi się o coraz większym zainteresowaniu kryptowalutami ze strony banków centralnych. Z jednej strony instytucje finansowe wciąż obracają tradycyjnym pieniądzem, z drugiej zaś myślą o tworzeniu własnych walut cyfrowych, bazujących na technologii blockchain.

 

Dalsze problemy z kartami?

Ostatni wzrost opłacalności kryptowaluty może natomiast okazać się niekorzystny dla osób zainteresowanych inwestycjami sprzętowymi. Jednymi z najważniejszych podzespołów do wydobywania Bitcoina są karty graficzne. Wzmożone zainteresowanie budową wydajniejszych koparek przy słabej obecnie dostępności kart może spowodować jeszcze większe problemy z dostępnością i skutkować wzrostem cen.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto