A A A

Dwa kolejne dochodzenia przeciwko TikTokowi

15 września 2021, 11:00
Tym razem naruszeniami związanymi z przetwarzaniem danych osobowych dzieci i przekazywaniem informacji do Chin zajęła się Komisja Europejska.
Dwa kolejne dochodzenia przeciwko TikTokowi

Dublin zbada chińską platformę

Irlandzka Komisja Ochrony Danych, która jest głównym regulatorem UE dla wielu czołowych firm internetowych na świecie ze względu na lokalizację ich regionalnych siedzib, skupi się na dwóch tematach.

Irlandczycy zbadają przetwarzanie danych osobowych przez firmę ByteDance (właściciela TikToka) w kontekście ustawień platformy dla użytkowników poniżej 18. roku życia i środków weryfikacji wieku dla osób poniżej 13. roku życia, a także przekazywaniem przez firmę danych osobowych do Chin i przestrzeganiu prawa UE w tym zakresie.

Przypomnijmy, że chińska platforma wideo w odpowiedzi na zarzuty, że nie chroni dzieci przed ukrytymi reklamami i nieodpowiednimi treściami, w sierpniu 2021 r. ogłosiła zaostrzenie kontroli prywatności nastoletnich użytkowników.

fot. iXimus – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto