A A A

Dwa lata na jednej baterii? Te smartwatche to potrafią

2 lutego 2017, 14:30
Przymus bardzo częstego ładowania to jeden z najpoważniejszych zarzutów wobec inteligentnych zegarków. Szwedzki producent Anima znalazł jednak rozwiązanie tego problemu i zaprezentował serię urządzeń o nazwie Kronaby.
Dwa lata na jednej baterii? Te smartwatche to potrafią

W jej skład wchodzą modele: Apex, Sekel, Nord i Carat. Każdy z nich cechuje się inną stylistyką, ale wszystkie wyglądają jak klasyczne, analogowe zegarki. W rzeczywistości mają jednak funkcje, które pozwalają na nazwanie ich inteligentnymi. Mowa przede wszystkim o odbieraniu powiadomień z telefonu i możliwości sterowania niektórymi jego funkcjami (np. odtwarzaczem muzyki).

Zegarki łączą się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth i współpracują zarówno z Androidem, jak i iOS. Ich cechą wyróżniająca jest jednak długość pracy na jednej baterii (akumulatorki są wymienne), który ma wynosić aż 2 lata.

Urządzenia Kronaby będą już niedługo dostępne w Europie, w cenie od 395 do 595 euro.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
6 lutego 2017, 08:01
Dla Ciebie być może nie mają sensu, a dla mnie wręcz przeciwnie. Za to wszelkie kroko/pulso/cokolwiek mierze uważam za totalny bezsens, zupełnie nie przydatny dla mnie.
lactoral
lactoral
3 lutego 2017, 03:55
Zaneguje sens tych produktów dzwonienie i wysyłanie SMS - bajer i tylko bajer nieużyteczny i mało komfortowy. To samo z funkcja - wyświetlanie informacji o pogodzie a terminarz także sobie można wsadzić. Jedyne co jest sensowne to - zliczanie pokonanych kilometrów - obliczanie prędkości poruszania się - ilość spalonych kalorii - pulsometr. Ale to bajery dla ludzi aktywnych. A to, że pseudo zegarki nie okazały się sukcesem na to zebrało się wiele czynników. To było sztucznie promowane jak fotele dla graczy mam fotel za 500-600 zł komputerowo - biurowy który ma takie same funkcje jak fotel dla graczy za np. 1400 zł.
geekboy68k
geekboy68k
3 lutego 2017, 02:34
Withings Activité działa na baterii CR2025 (wymienna) - producent deklaruje do 8 miesięcy i chyba ta wartość nie odbiega specjalnie od rzeczywistości, bo w Sieci nie ma jakiś skarg na czas pracy. Do tego nie kosztuje majątku i wygląda bardzo przyzwoicie. IMHO największą bolączką smart-zegarków są dość toporne konstrukcje oraz brak pomysłów producentów na funkcjonalność.
koneton
koneton
2 lutego 2017, 22:56
Niewypał wynikał głównie z krótkiego czasu jaki wytrzymywały bez ładowania. Zegarek, który wytrzyma 2 lata jest godny uwagi. Jak dla mnie, nawet trzymający tydzień lub dwa, jeżeli można ładować przez USB, byłby OK. Niewypałem były zegarki, które trzymały się przez 1-3 dni. Podobnie jak pierwsze smartfony, które ładowało się dwa razy dziennie...
lactoral
lactoral
2 lutego 2017, 15:08
Ktoś się jeszcze w to bawi przecież te pseudo zegarki okazały się niewypałem.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto