A A A

Dwa lata więzienia za piractwo w Japonii

2 października 2012, 12:00
Dwa lata więzienia za piractwo w Japonii

W kraju kwitnącej wiśni weszły w życie przepisy dotyczące pobierania pirackich treści z internetu. Od teraz za ściągniecie nielegalnych plików grożą dwa lata więzienia lub grzywna w wysokości do 2 mln jenów.

Nowe prawo wydaje się surowe, ale to jeszcze nic, w porównaniu z tym, co grozi osobom, które nielegalne pliki w sieci umieszczają. W takim przypadku japońskie prawo przewiduje karę aż do dziesięciu lat więzienia lub grzywnę sięgającą 10 mln jenów.

Nowe przepisy zostały wprowadzone pod naciskiem organizacji Recording Industry Association of Japan (czyli japońskiej odmiany niesławnego, amerykańskiego zrzeszenia RIAA), która przekonuje, że Japończycy pobierają z sieci dziesięć razy więcej pirackich plików niż kupują legalnie.

Foto: stock.xchng


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto