A A A

Dwa nowe Nikony

30 lipca 2009, 15:43
D300s, czyli odświeżona wersja bardzo udanej lustrzanki dla profesjonalistów, oraz D3000, czyli następca amatorskiego (także cenionego przez użytkowników) modelu D60, to dwa zaprezentowane dziś przez Nikona nowe aparaty cyfrowe.
Dwa nowe Nikony

Główną nowinką w modelu D300s jest funkcja kręcenia filmów w rozdzielczości 1280 na 720 punktów przy 24 kl/s z obsługą autofokus. Inne zmiany to, m.in. dodanie slotu kar SD, zwiększenie prędkości zdjęć seryjnych do 7 klatek na sekundę oraz tryb cichej migawki. Aparat trafi do sklepów w sierpniu. Cenę na amerykańskim rynku ustalono na 1800 dolarów (polskiej ceny obecnie nie znamy). Sporo.

Nikon D300s

D3000 to aparat znacznie bardziej nas interesując, choćby ze względu na osiągalność - cena na amerykański rynek to 600 dolarów. Aparat ma 10 megapikselową matrycę CCD (format APS-C) z funkcją automatycznego czyszczenia, 3 calowy wyświetlacz(230 tys. punktów) oraz bardzo szybki napęd autofokus (znany choćby z półprofesjonalnego Nikona D200) Multi-CAM 1000.

Nikon D3000

Amatorski charakter aparatu podkreśla funkcja Guide Mode, która przeprowadzi fotografującego przez cały proces robienia poprawnego zdjęcia. Aparat powinien trafić do sklepów w sierpniu.

Źródło: Nikon


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto