A A A

Dwa razy jaśniejsze ekrany dzięki nowej technologii

16 sierpnia 2011, 11:48
Dwa razy jaśniejsze ekrany dzięki nowej technologii

Nowa technologia opracowana przez Sony zapewni dwa razy jaśniejsze ekrany pobierając taką samą ilość mocy co poprzednie generacje ekranów LCD, bądź wyświetlacze o spotykanym obecnie poziomie jasności pobierające o 50% mniej mocy.

Do tej pory grupy pikseli RGB składające się z trzech pikseli ( czerwonego, zielonego oraz niebieskiego) tworzyły obrazy ukazujące się naszym oczom. Firma Sony w ekranach nowej generacji dodała jeszcze jeden biały piksel (RGBW), dzięki któremu ekrany wyprodukowane z jego dodatkiem są znacznie jaśniejsze niż tradycyjne.

Zabieg ten umożliwia znaczne zmniejszenie podświetlenia ekranu, wynikiem czego jest 50% oszczędność energii. Dodatkowo ekrany są znacznie lepiej widocznie w świetle dziennym. Póki co niestety nie zobaczymy tego typu ekranów w telewizorach, monitorach, czy też w tabletach. Na chwilę obecną Sony podjęło się produkowania malutkich, zaledwie 3-calowych ekranów, które prawdopodobnie zostaną wykorzystane w niektórych modelach telefonów komórkowych.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto